Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Michał Mankiewicz trenerem kadry narodowej
05.11.2019
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn
Główne zdjęcie aktualności

Stowarzyszenie MMA Polska zarządzane przez Martina Lewandowskiego, współwłaściciela KSW – największej w europie profesjonalnej federacji MMA, która na rynku zawodowego MMA jest od ponad 15 lat początkiem tego roku nawiązało współpracę z IMMAF (International Mixed Martial Arts Federation). Największą organizacją na świecie zrzeszającą prawie 100 krajów, która promuje amatorskie MMA.

Michał Mankiewicz, trener Octagon Team Cieszyn został powołany na trenera kadry narodowej MMA. Pan Lewandowski zaproponował mu współpracę na podstawie wyników prezentowanych przez klub Octagon Team Cieszyn, który jest na ten moment najlepszym amatorskim klubem w kraju na ponad 300 klubów MMA. Stowarzyszenie posiada bogate zaplecze trenerskie, sędziowskie, fizjoterapeutyczne.

W tym roku na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Bahrajnie 9.11-16.11, pojedzie 7 reprezentantów Polski, którzy pod okiem Michała Mankiewicza, będą reprezentować Polskę. Jako trener kadry zorganizował początkiem września sparingi dla zawodników w kategoriach 61, 66 i 70 kilogramów. Nad pozostałymi wagami pochylili się trenerzy Szymon Bońkowski (Olsztyn) i Łukasz Zaborowski (Łódź). Po zakończonych eliminacjach poszczególni zawodnicy przyjechali do Cieszyna na treningi i sparingi, aby jeszcze lepiej się poznać i dopracować szczegóły. Jedną z reprezentantek naszego kraju będzie również zawodniczka z Cieszyna Paulina Giemza senior do 57 kilogramów, która dotychczas wygrała ponad 30 walk i cieszy się nieskazitelnym rekordem.

 - Powołanie na tą funkcję jest dla mnie wyróżnieniem i docenieniem efektów mojej pracy trenerskiej na przestrzeni ostatnich 10 lat - mówił Michał Mankiewicz.

Gratulujemy Panu Michałowi powołania na tą zaszczytną i ważną funkcję, a całej naszej kadrze życzymy powodzenia na rozpoczynających się Mistrzostwach Świata w Bahrajnie (9.11 - 16.11). 

 

Tekst. WS/Michał Mankiewicz

Fot. archiwum Michał Mankiewicz

Udostępnij:
menu