Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym za nami
27.01.2022
Hala Widowiskowo - Sportowa

Hala Widowiskowo-Sportowa im. Cieszyńskich Olimpijczyków w dniach 21-23 stycznia była areną zmagań młodych polskich łyżwiarzy figurowych, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Polski Juniorów, II Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Południa oraz Pucharu Cieszyna.

Całe wydarzenie sportowe było prawdziwym pokazem talentów i umiejętności ponad 200 zawodniczek i zawodników, którzy wzięli w nim udział. Poza atrakcyjnymi występami par tanecznych widzowie mogli podziwiać współzawodnictwo solistek i solistów. Cieszyły nas też dobre występy zawodniczek i zawodników Klubu Sportowego „Cieszyn”.

3. Arina Klimova / Filip Bojanowski - MKS Axel Toruń

W II Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Południa świetne wyniki uzyskali zawodnicy KS „Cieszyn”:

• Mikołaj Słobodzian – 1 miejsce w solistach klasy brązowej U9

• Julia Jarco – 4 miejsce w solistkach klasy brązowej U9,

• Wanda Mrozek – 3 miejsce w solistkach klasy srebrnej U11,

• Daria Słobodzian – 4 miejsce w solistkach klasy brązowej U9

Zaś w Pucharze Cieszyna I miejsce zajęła Emma Kulig – klasa wstępna U7, w kategorii junior młodszy A, 5 miejsce zajęła Julia Mrozek a Oliwia Gawęda 6 miejsce. W kategorii junior młodszy B Amelia Wojtyna zajęła 5 miejsce.

Wszystkim startującym w Cieszynie zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach.

Zadanie było współfinansowane ze środków Miasta Cieszyna.