Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Mistrzostwa Śląska Judo 2020
10.01.2020
Główne zdjęcie aktualności

W poniedziałek tj. 06.01.2019 r. judocy KS Cieszyn wystartowali w Mistrzostwach Śląska JUDO dla grup wiekowych Juniorów/ek, Juniorów/ek Młodszych, Młodzików oraz Młodziczek. Frekwencja w Mistrzostwach była bardzo wysoka, wystartowało ponad 260 zawodników i zawodniczek reprezentujących 29 klubów z województwa Śląskiego.

Do reprezentowania KS CIESZYN z dumą stanęło 7 zawodników. Cieszyński klub przywiózł 3 medale: 1 srebro 2 brazowe.

Jan Twardowski 55kg Junior - wicemistrz Śląska 2 miejsce

Natalia Król 52kg Juniorka Młodsza - brązowa medalistka mistrzsotw Śląska brąz 3 miejsce

Alicja Zgliczyńska 40kg Młodziczka  - brązowa medalistka mistrzostw Śląska brąz 3 miejsce

Oliwier Kozłowski 50kg Młodzik - 5 miejsce

Maksymilian Łowczyński 66kg Junior - 5 miejsce

Artur Augun 73kg Junior Młodszy - 7 miejsce

Adam Nominaniuk 55kg Młodzik odpadł w eliminacjach.


Wyniki co prawda nie odzwierciedlają fantastycznej postawy naszych reprezentantów. Cieszy z pewnością fakt, że Ala Zgliczyńska będąc rocznikiem najmłodszym w kategorii Młodziczek (2007) walczyła fantastycznie ze starszymi rywalkami z tej grupy wiekowej (2005-2006), dodatkowo warto docenić bardzo dobry start Maksymiliana Łowczyńskiego, który przeszedł do nas z innego klubu i mimo blisko 3-letniej przerwy w startach zaprezentował się znakomicie w najliczniejszej kategorii wiekowej Juniora. Słowa uznania dla Adama Nominaniuka, który również stosunkowo niedawno przeszedł do KS Cieszyn, jednak widać ogromny postęp i ciężką pracę jaką wkłada podczas treningów...
Z bardzo dobrej strony można również ocenić występ Oliwiera, który był naprawdę bliski medalu, jednak mimo to zaprezentował się całkiem solidnie w jednej z najmocniej obsadzonych kategorii wagowych młodzików.

Dzięki doskonałej postawie w dwóch turniejach kwalifikacyjnych do kadry Śląska JUDO jako pierwszą eliminacje traktowano Listopadowy turniej SILESIA CUP JUDO jak i Mistrzostwa Śląska. Nasza zawodniczka Alicja Zgliczyńska została powołana do kadry wojewódzkiej młodzików na rok 2020‼️ Jest to ogromny sukces naszej zawodniczki walczącej w roczniku 2005-2006-2007.

Warto dodać, że zawodnicy KS CIESZYN byli jednymi reprezentantami Miasta Cieszyn na tej prestiżowej imprezie oraz, że jest to jedyny oficjalny i zweryfikowany Klub w szeregach Śląskiego Związku oraz Polskiego Związku JUDO.

Tekst i fot. KS Cieszyn

Udostępnij:
menu