Mistrzostwa Śląska Judo 2021
03.03.2021
Bytom
20.02.2021 r. na Hali Czarnych w Bytomiu odbyły się Mistrzostwa Śląska JUDO. Klub Sportowy Cieszyn reprezentowało 10 zawodników.

1x złoto Artur Augun Mistrz Śląska
1x srebro Patryk Spyra Wicemistrz Śląska
1x brąz Patrycja Walczuk
1x 5 miejsce Oliwier Kozłowski
4x 9 miejsce Mikołaj Kojs, Najmila Brudny, zawodnik anonimowy, Alicja Zgliczyńska.

W pierwszej kolejności do boju stanęli młodzicy i młodziczki. Najlepiej w grupie młodzików zaprezentował się Patryk Spyra w kategorii do 50kg zdobywając srebrny  medal i tytuł Wicemistrza Śląska. Natomiast w kategorii do 36kg brązowy medal zdobyła Patrycja Walczuk. Warto dodać, że Patrycja oraz Patryk zostali dopuszczeni warunkowo do turnieju jako najmłodszy rocznik 2008.

Wśród młodzików na 9 miejscach swoją rywalizację zakończyli: Mikołaj Kojs - 55kg, Najmila Brudny - 52kg oraz Alicja Zgliczyńska - 48kg.

Udział w turnieju wzięli również Karolina Kojs - 52kg oraz Adam Ogrodzki 46kg, którzy niestety po bardzo dobrych walkach przegrali i odpadli z turnieju.

Kategoria Juniorów Młodszych to z pewnością przebłysk Artura Auguna, który w kategorii do 81kg wygrał wszystkie swoje walki na Ippon i został Mistrzem Śląska.

Oliwier Kozłowski, który zajął 5 miejsce w kategorii do 66kg w swoim debiucie w juniorach młodszych i nowej kategorii wagowej spisał się fantastycznie. Brakło troszkę gazu na końcu, jednak wynik to dobry prognostyk na przyszłość.

Udział w turnieju zaliczył również zawodnik anonimowy, który w Juniorach w kategorii do 66kg uplasował się na 9 miejscu.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników. Cieszy fakt, że konsekwentnie realizujecie swój plan i próbujecie dążyć do swych celi...