Cieszyński portal sportowy - strona główna

Nagrody i wyróżnienia Miasta Cieszyna w dziedzinie sportu
19.11.2020
Cieszyn

W dniu 18 listopada bieżącego roku Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz przyznała nagrody i wyróżnienia Miasta Cieszyna za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2019 roku oraz za całokształt działalności sportowej. Nagrodę Miasta Cieszyna w dziedzinie sportu otrzymali:

Nagroda Miasta Cieszyna dla Sportowca Roku 2019:

• Janusz Rokicki, lekkoatleta, uczestnik Mistrzostw Świata World Para Athletics w lekkiej atletyce, które odbyły się w Dubaju w dniach 07 – 15.11.2019 r.,
  • Kinga Iwańska, pływaczka, złota medalistka XV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w pływaniu, które odbyły się w Abu Dhabi w dniach 14 – 22.03.2019 r.,
  • Mateusz Herrman, zawodnik uprawiający ju – jitsu, brązowy medalista Mistrzostw Świata w ju – jitsu, które odbyły się w Abu Dhabi w dniach 15 – 24.11.2019 r.

Nagroda Miasta Cieszyna dla Trenera Roku 2019:

• Zbigniew Gryżboń, trener lekkiej atletyki osób niepełnosprawnych, którego podopieczni uczestniczyli w Mistrzostwach Świata World Para Athletics w lekkiej atletyce, które odbyły się w Dubaju w dniach 07 – 15.11.2019 r.

Nagroda Miasta Cieszyna za Sportowy Wyczyn Roku 2019:

• Kinga Iwańska, pływaczka, która wzięła udział i zdobyła medale po raz drugi z rzędu w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.

Nagroda Miasta Cieszyna dla Drużyny Roku 2019:

• Drużyna mieszanych sztuk walki Octagon Team Cieszyn, która zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn podczas Mistrzostw Europy Amatorskiego MMA 2019, które odbyły się w Sochaczewie w dniu 08.12.2019 r.

Nagroda Miasta Cieszyna za całokształt działalności sportowej:

• Andrzej Zysek, były zawodnik i trener piłki nożnej, sędzia, ratownik, wychowawca kolonijny, organizator różnorodnych wydarzeń sportowych, działacz społeczny wspierający upowszechnianie aktywności fizycznej wśród społeczności lokalnej.

• Oliwierowi Kozłowskiemu, zawodnikowi ju – jitsu, medaliście mistrzostw Polski,
  • Paulinie Ligockiej – Andrzejewskiej, trenerowi snowboardu, której podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Pucharze Polski,
  • Mateuszowi Ligockiemu, zawodnikowi snowboardu, medaliście mistrzostw Polski,
  • Michałowi Ligockiemu, zawodnikowi i trenerowi snowboardu, uczestnikowi mistrzostw Polski, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  • Arkadiuszowi Lipie, zawodnikowi i trenerowi judo oraz ju – jitsu, medaliście mistrzostw Polski, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,