Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Najlepsi rolkarze świata zjadą do Cieszyna
06.09.2021
Miejsce wydarzenia:
Hala Widowiskowo - Sportowa
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

Niewątpliwie nowym wydarzeniem na mapie sportowej nie tylko Śląska, ale i Polski będą organizowane w Cieszynie w dniach 17-19.09.2021 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków „10. Otwarte Mistrzostwa Świata Federacji WIFSA w jeździe figurowej na rolkach”.

WIFSA to Światowe Stowarzyszenie Jazdy Figurowej na Rolkach z siedzibą w Paryżu we Francji. Członkami Stowarzyszenia są kluby sportowe z 19 krajów m.in. z Belgii, Kanady, USA, Francji, Indii, Japonii, Włoch, Hiszpanii, Anglii, Niemiec, Szwecji, Rosji, Polski. Łyżwiarstwo figurowe na rolkach jest stosunkowo młodą, ale bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscypliną sportową w Polsce i na świecie. Wszystkie elementy sportowe wykonywane przez zawodników pochodzą z łyżwiarstwa figurowego (skoki, piruety, podnoszenia, kroki, sekwencje choreograficzne itp).

Program sportowy obejmować będzie konkurencje solistek, solistów, par tanecznych, par sportowych, solo dance i synchron (zespoły 8-12 osób).

W zawodach ma wystartować ok. 300 zawodników.

W piątek (17.09) rywalizacja przebiegać będzie w godzinach 8.00 – 17.30, w sobotę (18.09) w godz. 10.00 – 17.30, zaś w niedzielę (19.09) w godz. 10.00 - 16.30.

Na zakończenie Mistrzostw w niedzielę ok. godz. 17.30 odbędzie się Gala Pokazowa.

Imprezie, przez cały okres jej trwania, towarzyszyć będzie strefa kibica zlokalizowana na parkingu przed Halą Widowiskowo-Sportową do której zaprasza Browar Zamkowy Cieszyn.

Organizatorzy imprezy życzą wszystkim kibicom wielu sportowych wrażeń.

Wstęp na Mistrzostwa wolny.

Link do transmisji on-line: 

 

 

Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy

Udostępnij:
menu