Niezawodni
29.09.2020
Szczecin

W dniach 19-20 września 2020 r. odbyła się ostatnia runda Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski w Szczecinie. Poprzednie rundy cyklu były dla reprezentantów IKS Cieszyn bardzo udane, więc nie inaczej mogło być i teraz. Mirosław Madzia wygrał konkurencje pchnięcia kulą oraz rzutu dyskiem. Z podium w rzucie dyskiem również nie spadli Piotr Cieślik oraz Mateusz Czudek - Piotr uplasował się na 3 pozycji, a Mateusz na 2. miejscu (w swoich grupach startowych). Kolejny bardzo dobry występ zaliczył Tomasz Wróbel, wygrywając konkurs rzutu oszczepem. Nasza jedyna kobieta w ekipie, Katarzyna Słomka triumfowała w rzucie maczugą. Z kolei Janusz Rokicki w pchnięciu kulą zajął 1 miejsce, a w rzucie dyskiem był drugi. Janusz wygrał także cały cykl Paralekoatletycznego Grand Prix w konkurencjach rzutowych.

Dla cieszyniaków tegoroczny sezon, pomimo globalnych uniedogodnień można zaliczyć do udanych. Nie byłoby to jednak możliwe bez pracy trenerów przygotowujących zawodników - Marty Rokickiej, Zbigniewa Gryżbonia oraz Jarosława Sobczyka.

Gratulujemy!!

Tekst IKS Cieszyn

Zdjęcia: Bartłomiej Zborowski/ Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start" "