Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Olsa Activ Race!
13.04.2018
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn
Główne zdjęcie aktualności

Olsa Activ Race – informacje ogólne

Już 28 kwietnia po raz pierwszy w Euroregionie Śląska Cieszyńskiego niepowtarzalna sportowo-rekreacyjna impreza. Olsa Activ Race - czyli rajd, złożony z siedmiu różnych etapów, przez siedem rozmaitych tras biegowych oraz siedem tras rowerowych. To uczestnik zapisujący się na nasz event decyduje, w którym z etapów startuje i czy wybierze trasę rowerową czy biegową.

Olsa Activ Race – opis trasy
28 kwietnia już pierwszy etap, start – meta rynek w Cieszynie, biegowo do pokonania około 7 km, a dla rowerzystów 26 km jazdy w okolicach Cieszyna. Następnego dnia 29 kwietnia start tym razem z rynku w Skoczowie, meta będzie czekała na biegaczy po pokonaniu 14 km i na rowerzystów po dystansie 29 km w amfiteatrze w Brennej. Trzecim etapem jest odcinek ze starem z rynku w Ustroniu, z finiszem w centrum Wisły, a wszystko 12 maja, już wiemy, że to będzie wymagający górski odcinek. Po etapie Ustroń - Wisła przyjdzie czas na sprawdzenie swoich umiejętności na trasie Wisła - Istebna już 13 maja, to na tym odcinku na pewno przyda się doświadczenie z poprzednich trzech odcinków. Ostatnie trzy etapy przypadają na dni 8, 9, 10 czerwca i będą przebiegać przez Republikę Czeską. 8 czerwca spotykamy się na amfiteatrze w Istebnej i biegniemy lub jedziemy na rowerze do rynku w Jabłonkowie, etap szósty dzień później to trasy z rynku w Jabłonkowie zakończone na stadionie w Trzyńcu. W ostatnim finałowym etapie 10 czerwca na zakończenie Olsa Activ Race przygotujemy specjalne trasy ze stadionu w Trzyńcu z finiszem w rynku w Czeskim Cieszynie.

Olsa Activ Race – ciekawostka
Co ciekawe, zawodnicy, którzy wybiorą trasy biegowe mogą wziąć udział w zawodach w raz ze swoim czworonożnym pupilem - psem! Wystarczy tylko smycz odpowiedniej długości, komplet szczepień i duet człowiek - pies może znaleźć się na starcie! Na każdym etapie zarówno dla zawodników jak i kibiców przewidziane są atrakcje, pokazy strażackie, pierwsza pomoc, pokazy aerobiku i zumby.

Olsa Activ Race – dla każdego
Olsa Activ Race jest zorganizowana dla sprawdzenia samego siebie, tutaj najważniejszy jest udział, a nie wynik. Udział po to aby się sprawdzić i udowodnić sobie, że mi się chce i potrafię, bo komplet medali z całego cyklu to wspaniała pamiątka i duma, że dokonałem wyjątkowego wyczynu, a dodatkowo każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy sprzęt m.in. plecach, koszulkę czy rękawki.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdują w poniższych linkach https://www.facebook.com/OlsaActivRace i na stronie http://www.bdbevent.pl/realizacje/olsa-activ-race

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko i budżetu państwa. Partnerem w realizacji projektu ze strony czeskiej jest organizacja Správa účelových zařízení Český Těšín.

Zaproszenie – wersja „short press”
Olsa Activ Race, to wyjątkowy wieloetapowy i ogólnodostępny rajd przez Euroregion Śląska Cieszyńskiego, do wyboru rowerowy lub biegowy. Całość rozpoczyna się na cieszyńskim Rynku 28 kwietnia, a zakończenie odbędzie się w Czeskim Cieszynie 10 czerwca na Rynku, odwiedzając Skoczów, Brenną, Ustroń, Wisłę, Istebną, Jabłonków, Trzyniec. Wyznaczone trasy biegowe to około 85 km, trasy rowerowe liczą blisko 170 km. Zgłoś się – https://www.race-timing.pl/pl/zawody/. A po co? Po to aby się sprawdzić i udowodnić sobie, że mi się chce i potrafię o siebie zadbać, bo komplet medali z całego cyklu to wspaniała pamiątka i duma, że dokonałem wyjątkowego wyczynu.

Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu „Anima Pro Activ”
43-400 Cieszyn
Ul. Górna 9a
Tel. 605 250 403

Udostępnij:
menu