Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Paweł Wojacki Mistrzem Makroregionów!
18.03.2021
Miejsce wydarzenia:
Dąbrowa Górnicza
Główne zdjęcie aktualności

14 marca 2021 w Hali CENTRUM w Dąbrowie Górniczej odbyły się 41 Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego seniorów, juniorów i juniorów młodszych Kyokushin Karate oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem ponad 300 zawodników z blisko 50 klubów. W tym roku połączono Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego z Makroregionem Dolnośląskim.

W barwach Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin startowało 5 zawodników. Bardzo duży sukces osiągnął Paweł Wojacki zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Makroregionów w kategorii juniorów młodszych do 60kg. Wszystkie walki wygrał zdecydowanie a walkę półfinałową rozstrzygnął na swoją korzyść i to przed czasem przez ippon. Szczególnie mogły podobać się skuteczne kopnięcia kolanem w jego wykonaniu.

Pozostałym zawodnikom: Anieli Robosz, Igorowi Wojackiemu, Hubertowi Kizimiszynowi i Norbertowi Wałachowi pomimo wyrównanych walk, nie udało przebić się do strefy medalowej.

Sędzią głównym zawodów był Shihan Andrzej Drewniak, a sędzią z ramienia klubu Dariusz Kubica. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica.

Gratulujemy zawodnikom dobrych walk i jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu S.A. Cieszyn.

 

Tekst i fot. CKKK

Udostępnij:
menu