Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Podsumowanie sezonu Cieszyńskich Gwiazdeczek
02.07.2024
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn
Główne zdjęcie aktualności

Cieszyńskie Gwiazdeczki to najstarszy zespół mażoretkowy, działający w Cieszynie od 11 lat. Zrzesza dziewczynki od 7 roku życia trenujące w grupach kadetek i juniorek. Kończący się sezon był bardzo bogaty w wiele nowych, wspaniałych doświadczeń, jakimi były profesjonalne warsztaty maznoretkowe oraz prestiżowe konkursy. A oto nasze osiągnięcia:

 

9-10 września 2023 roku odbyły się w Opolu Otwarte Mistrzostwa Europy Sportu Mażoretkowego. Nasze Gwiazdeczki wzięły udział w wielu kategoriach i stanęły wielokrotnie na podium. A oto wyniki:

KADETKI

Alicja Czyżewska

1 miejsce złoty medal solo pompon debiuty kadetki

Varvara Kurkurina

3 miejsce brązowy medal solo pompon debiuty kadetki

Zuzanna Sierpińska

4 miejsce solo pompon debiuty kadetki

Celina Rozenkiewicz

3 miejsce brązowy medal solo baton debiuty kadetki

Laura i Nina Osoliniec

3 miejsce brązowy medal duo/trio pompon debiuty kadetki

JUNIORKI

Maja Wysocka

1 miejsce złoty medal solo pompon juniorki

1 miejsce złoty medal solo baton juniorki

1 miejsce złoty medal solo acrobatic baton juniorki

1 miejsce złoty medal solo buława juniorki

Miniformacja pompon w składzie Oksana Michałek, Maja Wysocka, Natalia Janeczek, Zofia Raszyk, Milena Niemiec, Lena Krupa

1 miejsce złoty medal

SENIORKI

Oliwia Kafka

1 miejsce złoty medal solo pompon debiuty seniorki

Trio pompon debiuty seniorki Oliwia Kafka, Kinga Wolska, Natalia Stoszek

3 miejsce brązowy medal.

Trio baton debiuty seniorki Oliwia Kafka, Kinga Wolska, Natalia Stoszek

2 miejsce srebrny medal

Od 26-30 września 2023 roku nasza solistka Maja Wysocka wzięła udział w Mistrzostwach Świata największej federacji mażoretkowej MWF - Majorette-sport WORLD Federation zdobywając srebrny medal w kategorii solo buława junior brązowy medal w bardzo trudnej i obleganej kategorii solo acrobatic baton.

Od 13-15 października 2023 brałyśmy udział w międzynarodowych warsztatach Grypy Wyszehradzkiej, w czasie których nabywałyśmy nowe umiejętności pod okiem fantastycznych trenerów.

11 listopada 2023 nasze Gwiazdeczki uświetniły obchody Święta Niepodległości.

18 listopada 2023 zostałyśmy zaproszone na 5-lecie Cieszyńskiej Galerii Stela, gdzie odbył się piękny pokaz, w którym wzięła udział Pani Dorota Gardias.

10 grudnia 2023 cały zespół wziął udział w Jarmarku Świętego Mikołaja, było świątecznie i kolorowo.

Od stycznia 2024 r. rozpoczęłyśmy przygotowania do organizacji Międzynarodowego Konkursu Mażoretek „O Złotą Cieszyniankę”.

Co roku nasze dziewczyny uświetniają kolejną edycję WOŚP, tym razem wystąpiłyśmy na deskach Domu Narodowego w Cieszynie

Od lutego brałyśmy udział w międzynarodowych konkursach Emazoretek, które odbywały się w Czechach. Nasze Gwiazdeczki za każdym razem wracały z wieloma medalami:

Porubky Pohar Ostrawa: mini formacja pompon juniorki złoty medal
Maja Wysocka solo acrobatic junior baton złoty medal, solo buława junior złoty medal, solo baton złoty medal

Alicja Czyżewska solo pompon kadetki starsze brązowy medal

Varvara Kurkurina solo pompon kadetki młodsze brązowy medal

mini formacja mix juniorki brązowy medal


Opavska Ruže Opava: Basia Kurkurina złoty medal w kategorii solo pompon kadetki

Maja Wysocka złoty medal w kategorii solo baton juniorki, złoty medal w kategorii solo acrobatic baton juniorki, złoty medal w kategorii solo buława juniorki

Miniformacja juniorki złoty medal w kategorii mini mix

Miniformacja juniorki złoty medal w kategorii mini pompon

Alicja Czyżewska srebrny medal w kategorii solo pompon kadetki

Ponadto Maja otrzymała dwie nagrody specjalne za najpiękniej wykonane solo acrobatic baton i solo baton.

 

Estrella Ball Cup Hlućin: 1 miejsce Maja Wysocka solo baton junior, 1 miejsce solo acrobatic baton junior, 2 miejsce solo pompon junior

2 miejsce Alicja Czyżewska solo pompon kadet

3 miejsce Basia Kurkurina solo pompon kadet

3 miejsce mini formacja pompon junior w składzie Maja, Oksana, Milena, Zosia i Lenka

 

W maju nasza solistka Maja Wysocka brała udział w Mistrzostwach Polski ZSM zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski solo acrobatic junior oraz złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski solo buława junior. Tytuły mistrzowskie zapewniły Mai nominacje do Mistrzostw Europy dwóch federacji mażoretkowych IFMS oraz MWF.

W dniach 8-9 czerwca odbył się, organizowany przez nasze Stowarzyszenie, Międzynarodowy Konkurs Mażoretek „O Złotą Cieszyniankę”, w którym wzięły udział 33 zespoły polskie, czeskie i słowackie. Zaprezentowano 368 choreografii w czterech kategoriach wiekowych. Zawodniczki startowały z przyborami: baton, 2 x baton, pompon, buława, flaga i 2 x flaga. Konkursowe zmagania oceniało międzynarodowe Jury. nasze Gwiazdeczki wielokrotnie stawały na podium, zdobywając wiele medali i nagród w kategoriach solo kadeci i juniorki, mini formacje juniorki i formacja kadetki.

Kończąc sezon 2023/2024 wzięłyśmy udział w Pikniku Rodzinnym w Goleszowie oraz pokazałyśmy swoje umiejętności na Święcie Trzech Braci.

W dniach 19-22 czerwca odbył się Mistrzostwa Europy Federacji IFMS, w których wzięła udział nominowana Maja Wysocka, Zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w najtrudniejszej kategorii solo acrobatic baton junior. Na zakończenie odbył się Puchar Europy, w którym Maja zdobyła puchar w kategorii solo buława junior.

Oprócz konkursów nasze Gwiazdeczki intensywnie się szkoliły na warsztatach prowadzonych przez międzynarodowych trenerów Lenkę Bachovą, Terezę Torcikovą i Salvadore Adderno.

Przed nami kolejne Mistrzostwa Europy federacji MWF oraz Mistrzostwa Świata Federacji IFMS. A od września zapraszamy adeptki tańca, akrobatyki i twirlingu do naszego zespołu.

 

Tekst i fot. Stow. Mażoretek "Cieszyńskie Gwiazdeczki"

 

Udostępnij:
menu