Cieszyński portal sportowy - strona główna

Pokonali Rybnik
27.02.2023
Rybnik
Drużyna MU15 STELA Cieszyn rozegrała kolejne spotkanie Finału A na parkietach w Rybniku. Zawodnicy MKKS Rybnik w pierwszej kwarcie pokazali się z bardzo dobrej strony, w naszym wykonaniu nie było tak kolorowo. Po pierwszej kwarcie na przerwę cieszyniacy schodzili przegrywając 24:6. W drugiej kwarcie stelacy nadrobili stratę punktową i doprowadzili do wyrównania, lecz w ostatniej sekundziezawodnik z Rybnika rzucił trójkę z 8 metrów i to gospodarze schodzili do szatni z przewagą trzech punktów. W przerwie nastąpiły szybkie zmiany w taktyce. Zdecydowanie to była nasza najlepsza kwarta tego meczu. Po przerwie cieszyńska drużyna zrozumiała o co walczy i wygrała trzecią kwartę 30:10. Od tego momentu utrzymali prowadzenie i kontrolowali mecz do końca. Ogromne brawa dla obu drużyn za świetną walkę w baskecie i dobre widowisko oraz rodzicom obu stron za świetny doping swoich drużyn.