Cieszyński portal sportowy - strona główna

Polska Mistrzem Świata!
01.10.2018
Włochy, Turyn

30 września 2018 roku przejdzie do historii polskiego sportu. Reprezentacja Polski siatkarzy na Mistrzostwach Świata, które odbywały się we Włoszech i w Bułgarii, obroniła tytuł mistrza świata z przed czterech lat. Tak jak wtedy w finale pokonaliśmy Brazylię, tym razem 3:0 (28:26, 25:20, 25:23).

Wydaje się, że Polacy zdecydowanie bardziej namęczyli się w półfinale gdzie rywalizowali z Amerykanami (przyp. 3:2 dla Polski), a spotkanie z ciągle wielką Brazylią wymagało zdecydowanie mniejszego wysiłku. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i we wspaniałym stylu obronili tytuł mistrza świata.

Oprócz cennego trofeum rozdano nagrody indywidualne. Piotr Nowakowski został najlepszym środkowym, Paweł Zatorski najlepszym libero, Michał Kubiak najlepszym przyjmującym, a MVP turnieju został atakujący reprezentacji Polski Bartosz Kurek.

Po wczorajszym (30.09.18) finale można z pewnością stwierdzić, że Polska jest najlepsza na świecie! Czekamy teraz na medal Igrzysk Olimpijskich za dwa lata, a tym czasem trzeba się cieszyć ze złota na Mistrzostwach Świata!!

Gratulacje dla całej drużyny i sztabu szkoleniowego na czele z trenerem Vitalem Heynenem!