Porażka drugiej drużyny
11.10.2017
Basen SP nr 4

10 października juniorzy TS 1909 Piasta Cieszyn rozegrali na wyjeździe mecz z drużyną LKS Błyskawica Kończyce Wielkie w ramach IV Ligi Okręgowej. Niestety mecz ten zakończył się porażką cieszynian 0:4.

Mecz na wodzie - tak można określić to co działo się na boisku w Kończycach Wielkich. Tego dnia wszystko działałalo na niekorzyść piłkarzy z Cieszyna. Niedość, że trener do dyspozycji miał tylko 12 zawodników, to jeszcze warunki pogodowe były fatalne. Już po 14 minutach Piast przegrywał 0:1. Kilka minut później prawdopodobnie ze spalonego ekipa z Cieszyna straciła drugiego gola. Zawodnicy z Cieszyna starali się jakoś zaradzić tej sytuacji, ale piłka albo stawała w miejscu, albo "płynęła" po wodzie bez kontroli zawodników. Jeszcze przed przerwą gospodarze powiększyli przewagę strzelając trzecią bramkę. W drugiej połowie dokonała się zmiana na bramce, ale i tak gospodarzom udało się jeszcze zdobyć czwartego gola.

Kolejne spotkanie juniorzy rozegrają 21 października z zespołem UKS APN Góral Istebna.