Kolor kropki jest przyporządkowany odpowiedniej kategorii sportowej.
aktualności
Burmistrz Miasta Cieszyna przyznała stypendia sportowe na 2020 rok zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe w 2019 roku (Zarządzenie nr 0050.303.2020 z dnia 8 lipca 2020 r.).
Stypendia otrzymali:
Maja Borzęcka – 1 miejsce w Pucharze Polski w karate olimpijskim, kategoria kata indywidualne 12 – 13 lat (Legnica, 26.10.2019 r.).
Mateusz Czudek – 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce, konkurencja pchnięcie kulą (Bydgoszcz, 19 – 21.07.2019 r.).
Filip Czupil – 5 miejsce w Pucharze Europy w ju – jitsu, kategoria U16 fighting -66 kg (Holandia, 11 – 12.05.2019 r.).
Kamil Fałek – 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce, konkurencja rzut dyskiem (Bydgoszcz, 19 – 21.07.2019 r.).
Samanta Górniak – 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20 w lekkiej atletyce, konkurencja bieg na 600 m (Toruń, 10.02.2019 r.).
Anna Hernik – 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Novice w łyżwiarstwie figurowym, kategoria advanced novice II (Cieszyn, 29 – 31.03.2019 r.).
Mateusz Herrman – 3 miejsce w Mistrzostwach Świata w ju – jitsu, kategoria U 21 fighting -77 kg (Abu Dhabi, 15 – 24.11.2019 r.).
Kinga Iwańska – 1 miejsce w XV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w pływaniu, konkurencja 100 metrów stylem klasycznym (Abu Dhabi, 14 – 22.03.2019 r.).
Brajan Jasieniak – 4 miejsce w Pucharze Polski w snowboardzie, kategoria junior, konkurencja big air (Czarny Groń, 20.01.2019 r.).
Maria Juroszek – 3 miejsce w Mistrzostwach Świata IFA w armwrestlingu, kategoria +65 kg kobiet niepełnosprawnych ręka prawa (Rumia, 04 – 07.12.2019 r.).
Grzegorz Kargul – 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w enduro, klasa E2/E3.
Oskar Kasperczyk – 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w ju – jitsu, kategoria U18 fighting -66 kg (Sochaczew, 28 – 29.09.2019 r.).
Patrycja Kądziałka – 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w karate shotokan, kategoria kata indywidualne juniorek (Poznań, 09.06.2019 r.).
Damian Kulig – 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce, konkurencja pchnięcie kulą (Bydgoszcz, 19 – 21.07.2019 r.).
Zuzanna Legierska – członek zaplecza kadry narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Mateusz Ligocki – 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w snowboardzie, konkurencja snowboard cross (Zieleniec, 23.03.2019 r.).
Michał Ligocki – 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w snowboardzie, konkurencja slopestyle (Czarny Groń, 02.03.2019 r.).
Bartosz Loter – 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu, konkurencja 50 m stylem klasycznym (Olsztyn, 05 – 07.07.2019 r.).
Piotr Łącz – 3 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie, kategoria 91 kg (Ciechocinek, 06 – 12.10.2019 r.).
Mirosław Madzia – 7 miejsce w Mistrzostwach Świata World Para Athletics w lekkiej atletyce, konkurencja rzut dyskiem (Dubaj, 07 – 15.11.2019 r.).
Natalia Miś – 3 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2019 w snowboardzie, kategoria junior, konkurencja slopestyle (Małopolska, 28.02.2019 r.).
Filip Mulawka – 6 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2019 w snowboardzie, kategoria junior, konkurencja big air (Małopolska, 01.03.2019 r.).
Kamil Narowski – 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w enduro, klasa E2/E3.
Antoni Olszar – 3 miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym, kategoria junior (Podgórzyn – Sosnówka, 24 – 25.08.2019 r.).
Łukasz Polak – 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w karate olimpijskim, kategoria kumite indywidualne U 21, -67 kg (Poznań, 27.04.2019 r.).
Kacper Repetowski – 6 miejsce w Pucharze Polski w snowboardzie, kategoria junior, konkurencja big air (Czarny Groń, 20.01.2019 r.).
Janusz Rokicki – 5 miejsce w Mistrzostwach Świata World Para Athletics w lekkiej atletyce, konkurencja pchnięcie kulą (Dubaj, 07 – 15.11.2019 r.).
Katarzyna Słomka – 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce, konkurencja rzut maczugą (Bydgoszcz, 19 – 21.07.2019 r.).
Wiktor Suchy – 3 miejsce w Pucharze Polski w snowboardzie, kategoria junior, konkurencja big air (Czarny Groń, 20.01.2019 r.).
Michał Tadel – 3 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2019 w snowboardzie, kategoria junior, konkurencja big air (Małopolska, 01.03.2019 r.).
Anna Tomica – 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Crosstriathlon Xterra Europe 2019, kategoria pro-elita kobiet.
Michał Wenglorz – 6 miejsce w Kryterium Kolarskim o Puchar Burmistrza Pszczyny w kolarstwie szosowym – 6 seria Mistrzostw Polski Kryterium, kategoria orlik (Pszczyna, 14.07.2019 r.).
Tomasz Wróbel – 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce, konkurencja rzut oszczepem (Bydgoszcz, 19 – 21.07.2019 r.).
Maja Wysocka – 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Mażoretek, kategoria kadetki 8 – 11 lat, konkurencja solo pom pom (Krzywiń, 01 – 02.06.2019 r.).
Tekst i fot. WS