Puchar Polski dla LUCE!
31.07.2020
Hala Widowiskowo - Sportowa
Sprawdź, jak dojechać

Stało się! Po 9 latach rozpowszechniania hokeja na Podbeskidzia, budowania drużyny, miejsc treningowych, zbierania doświadczenia na ogólnokrajowych turniejach, drużyna klubu sportowego LUCE Bielsko-Biała zdobyła w minioną sobotę Puchar Polski w Hokeju na Rolkach.

Historyczne zwycięstwo jak i historyczny turniej, który odbywał się jednocześnie na dwóch halach w dwóch miastach w jednym czasie. Mecze Grupy A zostały rozegrane na hali LUCE Arena w Bielsku-Białej. Pierwsze spotkanie rozpoczęli organizatorzy, a ich przeciwnikiem była drużyna, która miesiąc temu zdobyła Mistrzostwo Polski. Mimo tego, prym wiodła drużyna z Bielska-Białej pewnie pokonując gości nie tylko z Cieszyna, ale także drużynę Sokół Śląsk uzyskując znaczną przewagę w meczu, a jednocześnie prowadzenie w tabeli, co zapewniło walkę o Puchar w wieczornym finale.

Mecze grupy B pomiędzy zespołami z Tychów, Wrocławia, Bytomia oraz Krakowa, w tym samym czasie odbywały się na hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie. Żadna drużyna nie miała szans z zawodnikami Wrocławia, którzy wygrali wszystkie mecze. Taki przeciwnik zapowiadał tylko wielkie emocje w meczu finałowym.

Zwycięzcy z dwóch grup skrzyżowali kije o 20:00 na cieszyńskiej hali. Po niespełna pięciu minutach gry padły pierwsze bramki, a na prowadzenie wyszli bielszczanie, dzięki grze w przewadze, Krzysztof Bryniarski otworzył wynik meczu. Wrocław nie pozostał długo dłużny, ponieważ już po dwóch minutach strzał Antoniego Matuszewskiego wyrównał wynik, a po kolejnych 24 sekundach goście objęli prowadzenie. W pierwszej połowie dzięki bramce Marka Dudkiewicza, gospodarze zjechali do boksu z wyrównanym wynikiem. Dopóki krążek w grze, wynik pozostawał otwarty. Druga połowa nie pozostawiła złudzeń dla graczy z Wrocławia. Bielszczanie prezentowali szybszą technikę, a zwycięstwo zapewniły celne strzały Mateusza oraz Marka Dudkiewicza, co przypieczętowało zwycięstwo organizatorów.

Dziękujemy za wspólne sportowe emocje, gratulujemy wszystkim drużynom udziału w Pucharze Polski, a zwycięzcom życzymy kolejnych sportowych sukcesów.