Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Ratownicze Mistrzostwa Polski Cieszyn 2019
06.09.2019
Główne zdjęcie aktualności

Kilkadziesiąt zespołów ratowniczych i młodzieżowych pojawi się w Cieszynie w dniach 13-15.09.2019r. w ramach Ratowniczych Mistrzostw Polski organizowanych przez Miasto Cieszyn i stowarzyszenie Fluo Team. Uczestnicy Mistrzostw zmierzą się w 24 zadaniach rozlokowanych na terenie Miasta Cieszyna. Większość z nich będzie można obserwować z bliska. Największą atrakcją Mistrzostw, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie symulacja zdarzenia masowego, które w tym roku będzie przeprowadzone na ul. Hajduka na wysokości Galerii Stela. Zmagania ok. 150 ratowników i strażaków z całej Polski będzie można obserwować z wiaduktu na ul. Kolejowej.

Wypadek samochodowy, zatrzymanie krążenia, a nawet obcojęzyczni turyści – z tym wszystkim mierzyć się będą uczestnicy Ratowniczych Mistrzostw Polski, które już za kilka dni rozpoczną się w Cieszynie. W ciągu trzech dni, kilkadziesiąt zespołów z całej Polski zmierzy się w zadaniach pozorujących wypadki, urazy i nagłe zachorowania. Główną rola Mistrzostw jest trening umiejętności ich uczestników, ale również mieszkańcy będą mogli skorzystać z organizacji imprezy.

W piątek 13 września pragniemy zaprosić mieszkańców Cieszyna i turystów na płytę rynku w Cieszynie. Oprócz nauki pierwszej pomocy i pojazdów ratowniczych, znajdą tam również stanowiska bezpłatnych badań profilaktycznych. Dla najmłodszych najwięcej atrakcji zaplanowaliśmy na sobotę 14.09. na Wzgórzu Zamkowym – będzie okazja wdrapać się na ściankę wspinaczkową, poskakać na trampolinie, a także zapozować do zdjęcia z policyjnym Sznupkiem. To oczywiście tylko atrakcje dodatkowe, które będą towarzyszyć zmaganiom ratowników – komentuje Filip Fluder, dyrektor mistrzostw.

Spośród licznych pozoracji, organizatorzy szczególnie zachęcają by w piątek w godzinach nocnych podejrzeć działania strażaków i ratowników na terenie Campingu „Olza” oraz na torze sprawnościowym na Al. Łyska. W sobotę zadania rozlokowane będą m.in. na ul. Głębokiej, na Wzgórzu Zamkowym, „Pod Wałką, a najciekawsze zadanie, w którym padną strzały, pojawi się ponownie na ul. Hajduka.

 

Teks i fot: Stowarzyszenie Fluo Team

Udostępnij:
menu