Relacja z meczów CKS PIAST 23-29.08.2021
31.08.2021
Strumień, Zebrzydowice, Chybie, Żywiec, Cieszyn

PONIEDZIAŁEK 23.08.2021 r.

Inauguracja orlika starszego

23 sierpnia w ramach 1 kolejki ligi orlika w grupie mistrzowskiej nasz zespół na wyjeździe zmierzył się z LKS Wisła Strumień. Niestety nie była to udana inauguracja dla naszej drużyny, która uległa gospodarzom 7:2.

LKS Wisła Strumień 7:2 (1:1) CKS Piast
Skład: Pustówka - Sobel, Jocz - Fita, Zarzycki, Stanek - Cytarzyński oraz Morys, Pluta, Sędzik, Hanzel.
Trener: Piwko Tomasz

Zwycięski sparing trampkarza

Drużyna trampkarza rozegrała "Pod Wałką" towarzyski mecz z UMKS Czechowice-Dziedzice. Przez 60 minut gry w pełni kontrolowaliśmy sytuację na boisku prowadząc 8:0, natomiast ostatnie 20 minut nie wyglądało najlepiej, popełniliśmy proste błędy, dzięki czemu przeciwnik zdołał zdobyć 4 bramki. Jednak z przebiegu całego spotkania wiele dobrych momentów, nad tymi słabszymi będziemy pracować. Ostatecznie wygrywamy towarzyskie spotkanie 8:4.

CKS Piast 8:4 (4:0) UMKS Czechowice-Dziedzice
Gole: Czudek - 4, J. Nowak - 3, Burawa jedna
Skład: Kobiela - Lipka, Plinta, Byrski, Janik - Radzik, Jadwiński - Wałach, Burawa, J. Nowak - Czudek oraz M. Nowak
Trener: Ciok Dawid

CZWARTEK 26.08.2021 r.

Sparing żaka młodszego

26 sierpnia drużyna żaka młodszego rozegrała kolejny sparing. Tym razem przyszło nam się zmierzyć z drużyną KKS "Spójni" Zebrzydowice.

KKS Spójnia Zebrzydowice - CKS Piast
Skład: Bogusz Wiktor, Maksymilian Kopik, Igor Radzik, Bartłomiej Smoleń, Kajetan Kania, Alan Klęk, Mikołaj Pachuła, Piotr Orszulik, Mateusz Owczarzy, Mateusz Purszke, Mateusz Szotek, Ryszard Kamiński, Miłosz Czech, Jakub Froncek, Ksawery Cholewa, Maksymilian Czauderna, Adam Milewski.
Trenerzy: Daniel Flejszman i Bartosz Piksa

PIĄTEK 27.08.2021r.

Orlika młodszego sparing z MKS Żory

27 sierpnia w ramach treningu drużyna orlika młodszego rywalizowała z MKS Żory. Mecze toczyły się na dwa boiska równocześnie. Wszystkie założenia na spotkanie zostały zrealizowane przez naszych młodych zawodników, którzy dodatkowo na obu placach gry wygrali z rówieśnikami z Żor. Dziękujemy za przyjazd i dobry mecz!

CKS Piast - MKS Żory
Skład: Kołodziej, Fita, Łagowski, Widzykiewicz, Ożga, Ogierman, Węglorz, Lipowski, Zielke, Purszke, Nowak, Kaczmarek, Górniok, Sembol, Volkmer, Huta

SOBOTA 28.08.2021 r.

W sobotę 28.08.21r. trzy nasze grupy młodzieżowe rozegrały mecze ligowe. Pierwsza drużyna młodzika na wyjeździe zmierzyła się z Cukrownikiem Chybie. Przez całe spotkanie przeważaliśmy, dokumentując przewagę wygraną nad gospodarzami 8:1. Swój mecz rozegrali także trampkarze, którzy "Pod Wałką" podejmowali WSS Wisła. Niestety nie potrwał on długo bo po nieco ponad 15 minutach goście zeszli z boiska (zdekompletowani zawodnicy)... Wynik do tej minuty to 11:0 dla CKS-u. W ramach II ligi wojewódzkiej juniorzy na wyjeździe rozegrali spotkanie z Koszarawą Żywiec. Pomimo stworzonych wielu sytuacji strzeleckich zdobywamy tylko jedną bramkę tracąc dwie, w konsekwencji przegrywamy z drużyną z Żywca 2:1.

III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIK D1 PODOKRĘG SKOCZÓW
RKS Cukrownik Chybie 1:8 (0:3) CKS Piast
Gole: Janik - 4, Waniński - 2, Gawęda, Wojtas po jednej
Skład: Kępińska - Isztok, Fita, Wojtas - Waniński, Gross - Gawęda, Janik, Rudziński oraz Chłodek

III LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZ C1 PODOKRĘG SKOCZÓW
CKS Piast 11:0 w.o. WSS Wisła
Gole: Moskała - 4, Nowak - 2, Guzik, Czudek, Plinta, Dąbek, Jadwiński po jednej
Skład: Kobiela - Lipka, Plinta, Dąbek, Janik - Jadwiński, Byrski, Guzik, Nowak - Moskała, Czudek oraz Kuchejda, Woźniak

II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIOR A1
Koszarawa Żywiec 2:1 CKS Piast
Gol: Waniński
Skład: Fizek - Ł. Fornal, R. Fornal, Kajstura, Jackson, Pierzgalski, Wałga, Broda, Waniński, Kojma, Górniak
Rezerwowi: Rozenkiewicz, Klepacz, Kurpanik, Parchański, Kołodziej, Ogierman
Trener: Flejszman Daniel

NIEDZIELA 29.08.2021r.

W niedzielny poranek (t.j. 29.08) drużyna młodzika "Pod Wałką" zmierzyła się w ramach 4 ligi z KP Beskid Skoczów. Mimo ciężkich warunków do gry po porannej ulewie został rozegrany bardzo dobry mecz z naszej strony. Wykreowaliśmy wiele sytuacji strzeleckich, staraliśmy się dominować na boisku budując grę od strefy niskiej, czego efektem do przerwy było jednobramkowe prowadzenie naszej drużyny. Po przerwie dalej kontynuowaliśmy swoją grę, niestety rywal dwukrotnie trafił do naszej siatki po rzucie rożnym oraz rzucie wolnym, a my nie byliśmy w stanie postawić przysłowiową "kropkę nad i" po wykreowanych sytuacjach. Pomimo porażki 2:1 zagraliśmy bardzo dobre zawody. Gratulacje dla całej drużyny!