Relacje z koszykarskich parkietów
04.02.2020
Cieszyn

Wyjazdowe Turnieje MINI KOSZYKÓWKI MU12 oraz MU10

Zawodnicy rozegrali swój kolejny turniej w mini koszykówce chłopców rocznika 2008 i młodsi. Cieszyńscy koszykarze gościli na parkietach w Bielsku-Białej. Nasi młodzi koszykarze zdobyli dwa zwycięstwa. W pierwszym meczu pokonali gospodarzy spotkania Basket Hills Bielsko Biała 26:47 (14:9, 0:12, 8:13, 4:13). W drugim spotkaniu podejmowali drużynę KS Pogoń Ruda Śląska, która rozbili 15:72 (2:21, 7:17, 2:15, 4:19). Oba spotkania to świetna gra w obronie i dużo gry zespołowej w ataku.

MU 10 wybrało się na turniej do Katowic, gdzie najpierw zagrali z drużyną z Żor. Nasze najmłodsze STELAKI przegrały ten mecz bardzo wysoko, bo aż 63:8. Trzeba przypomnieć, że dla większości chłopców był to pierwszy turniej w życiu i sam występ sprawił już bardzo dużo emocji. W drugim meczu grali z gospodarzami UKS SP 27 Katowice, ten mecz niestety też przegrali 58:10. Przed drużyną dopiero wielka przygoda się zaczyna!

Skład: Kozyra I., Dragon M., Macek M., Pisarczyk I., Krzemiński G., Gawłowski G., Spyra A., Lipka J, Mól J., Kuchejda K., Pundor B.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, czekamy na kolejne turnieje naszych mini koszykówek.

3 liga seniorów

NACOMI Cieszyn - MCKS Czeladź 75:92 (17:29, 21:14, 26:25, 11:24)

Drużyna seniorów 26.01.2020 r. zaczęła rundę rewanżową w finale A. Niestety Cieszyniacy musieli uznać wyższość drużyny przyjezdnej i to oni zdobyli 2 pkt do tabeli. Do 3 kwarty Cieszyniacy grali bardzo dobrą koszykówkę, w 4 kwarcie pojawiła się nieskuteczność rzutowa i podstawowe błędy. Drużyna z Czeladzi konsekwentnie powiększała swoją przewagę. Gratulacje i powodzenia dla wygranych, którzy raczej będą walczyć o awans do 2 ligi.

Punktowali:
Surzycki M. 16, Łośko Ł. 6, Wajner J. 3, Mohamed Ben 4, Bożomański M. 20, Malak D. 4, Szafarczyk P. 2, Rączka P. 20, Łysień P., Macura B., Strządała M., Matuszek M.

NACOMI Cieszyn vs GTK Gliwice 71:81 (19:20, 12:24, 18:23, 22:14)

Kolejne spotkanie naszych cieszyńskich koszykarzy w Finale A, tym razem na własnym parkiecie podejmowali drużynę GTK Gliwice. Początek meczu bardzo wyrównany, nasi koszykarze schodzili na ławkę po pierwszej kwarcie z jedno punktową przewagą dla przeciwników. Druga kwarta niestety zdecydowanie należała do naszego rywala i zdecydowała o losach spotkania, przegrana 12:24. W drugiej połowie NACOMI nie dało za wygraną i walczyło o każdy punkt. Niestety słaba skuteczność pod koszem dała się we znaki i odnieśli porażkę.
Dziękujemy naszym kibicom za wsparcie i gorący doping.
"Wygrywamy razem i przegrywamy też razem"

Punktowali:
Surzycki M. 6, Łośko Ł. 7, Łysień P. 5, Borus K. 4, Bożomański M. 16, Malak D. 4, Szafarczyk P. 6, Rączka P.(kpt.) 23.

AKTUALNA TABELA

„Zimowisko 2020”

Nasi zawodnicy STELA Cieszyn w pierwszym tygodniu ferii zimowych, aktywnie uczestniczyli w obozowisku zimowym zorganizowanym przez nasz klub. Poprawiali swoje umiejętności koszykarskie na treningach oraz brali udział w wielu atrakcjach. Codziennie odbywały się dwa treningi, skorzystaliśmy z takich atrakcji jak lodowisko, gry i zabawy planszowe które integrowały grupę, kręgle oraz w ostatnim dniu został zorganizowany turniej 1x1, gdzie każdy mógł sprawdzić swoje indywidualne umiejętności. Liczna grupa zawodników bo aż 37 uczestników zimowiska, pod okiem trenerów Bortliczka Jacka oraz Łysienia Pawła, ciężko przygotowywali się do kolejnych etapów rozgrywek koszykarskich sezonu 2019/20, z którymi ruszamy już po feriach. Cele są wysokie więc świetna praca cieszyńskich koszykarzy na pewno przyniesie efekty. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w zimowisku i serce zostawiane na treningach. Zostawiamy ślad w formie fotorelacji z naszego tygodnia świetnej zabawy.