Cieszyński portal sportowy - strona główna

Remis na ciężkim terenie
12.10.2017
Jasienica

Juniorzy TS 1909 Piasta Cieszyn zremisowali w meczu II Ligi Wojewódzkiej z LKS-em Drzewiarz Jasienica 1:1

Zgodnie z przewidywaniami kadry trenerskiej, gospodarze ruszyli na bramkę cieszynian od razu po rozpoczęciu spotkania. W pierwszej części meczu częściej przy piłce byli gospodarze i to oni też stwarzali sobie więcej okazji podbramkowych. Cieszynianie mieli kilka okazji, kilka celnych strzałów, jednak dobrze spisywał się golkiper z Jasienicy.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla zespołu trenera Marka Bakuna. W 51 minucie dobrym strzałem popisał się Mikołaj Tobiasz. Bramkarz gospodarzy wybił piłkę przed siebie do której dopadł Kacper Pytliński i dał prowadzenie Piastowi. Od tej pory gospodarze ruszyli do skomasowanego ataku na bramkę cieszynian. Piast umiejętnie się bronił i przerywał akcję rywali przy pomocy swojego bramkarza, który również spisywał się tego dnia bardzo dobrze. Dopiero w 86 minucie gospdoarze zdobyli wyrównującego gola. Jeszcze w końcówce spotkania Piast miał okazję na zwycięstwo, jednak fenomenalnie strzał Kacpra Pytlińskiego obronił bramkarz gospodarzy.

Mimo to cenny punkt wywieźli juniorzy z Jasienicy.