15.10.2019
Hala Widowiskowo - Sportowa
Sprawdź, jak dojechać

14 października w Dzień Edukacji Narodowej, na cieszyńskim lodowisku Wydział Sportu UM Cieszyn zorganizował sportowe rozpoczęcie sezonu na lodowisku. Impreza ta była skierowana do uczniów cieszyńskich szkół podstawowych.

Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie 10 uczniów, którzy rywalizowali na specjalnie przygotowanym torze przeszkód na lodzie. Oprócz tego, każda szkoła mogła przyprowadzić kibiców, którzy dopingowali swoich kolegów podczas rywalizacji na lodzie. Tor przeszkód przygotowali i zawody przeprowadzili instruktorzy KS Luce Cieszyn. Oprócz zawodów na każdego chętnego czekał także darmowy popcorn, a przed rozgrywkami odbył się pokaz łyżwiarstwa figurowego zaprezentowany przez zawodników KS Cieszyn. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: Dziewczęta OPEN, Chłopcy Starsi (klasy 5-8) oraz Chłopcy Młodsi (klasy 1-4).

3. Karol Kluz - Szkoła Podstawowa nr 2

Najlepsi uczestnicy w każdej kategorii otrzymali puchar, medal, nagrody rzeczowe i dyplom, uczestnicy z dwóch niższych miejsc na podium otrzymali medale i nagrody rzeczowe oraz dyplom.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, prowadzona została także klasyfikacja drużynowa, a w niej najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 1. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, a na najniższym stopniu podium stanęła Szkoła Podstawowa nr 6. Przedstawiciele tych trzech szkół otrzymali puchary.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom i wszystkim szkołom, które wzięły udział  w naszej imprezie.