Cieszyński portal sportowy - strona główna

Starty lekkoatletów MUKS SZS Cieszyn
05.10.2022
Ruda Śląska, Gliwice

Dobiega końca letni sezon lekkoatletyczny. 1 października 2022 roku w Rudzie Śląskiej zorganizowano Mistrzostwa Śląska w kategorii wiekowej U-14. Z dobrej strony pokazali się lekkoatleci MUKS SZS Cieszyn. W biegu na 300 m szóste miejsce zajęła Marta Polak, która wygrała swoją serię i świetnym wynikiem 46,50 poprawiła rekord życiowy. Marlena Czyż również zwyciężyła w swoim biegu na 600 m, a rezultat 1.56,45 dał jej trzynastą lokatę. W tej samej konkurencji Oliwia Słama uzyskała czas 1.57,84. W biegu na 300 m Tomasz Machała poprawił rekord życiowy o ponad 2 sekundy. Na mecie zmierzono mu wynik 50,59.

W niedzielę 2 października w Gliwicach w ramach Mistrzostw Śląska w sztafetach rozegrano konkurencje mityngowe. Magdalena Grzegorczyk biegała na 100 i 200 metrów. Na krótszym dystansie poprawiła rekord życiowy wynikiem 14,54. Na dłuższym również było szybciej od życiówki (30,02), ale ze zbyt silnym wiatrem w plecy. Na dystansie 400 m udanie zadebiutował Błażej Kula uzyskując czas 57,72.

Sekcja lekkiej atletyki MUKS SZS Cieszyn zaprasza na treningi dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. O informacje prosimy zwracać się do trenera Mirosława Wernera tel. 602 445 087, e-mail: muks@muks.cieszyn.pl.