Starty zawodników IKS Cieszyn
21.10.2024

Zawodnicy IKS Cieszyn spisali się bardzo dobrze. W I Grand Prix Polski w Tarnowie wzięło udział 6 zawodników cieszyńskiego klubu. Rekord życiowy w rzucie dyskiem poprawił Daniel Michnik, zajmując II miejsce po zawodniku kadry Polski z Warszawy Marku Biernacie. Mateusz Czudek w rzucie dyskiem zajął III miejsce. Paweł Surdyka w rzucie oszczepem zajął I miejsce. Marek Freiwald w biegu na 100m zajął II miejsce i na 200m II miejsce. W ostanim dniu zawodów nasi oszczepnicy, rzucający z pozycji siedzącej Joachim Kreżelok zajął I miejsce a Tomasz Wróbel II miejsce.

Podczas Grand Prix Polski w Słubicach zawodnicy IKS Cieszyn odnieśli kolejne sukcesy. Joachim Krężelok zajął I miejsce w rzucie oszczepem z pozycji siedzącej (największa ilość punktów w całej konkurencji rzutu oszczepem), II miejsce zdobył Kamil Dudek, a III miejsce Tomasz Wróbel. Daniel Michnik poprawił kolejny raz swoją życiówkę w rzucie dyskiem zajmując II lokatę za Mateuszem Biernatem z Warszawy. Paweł Surdyka poprawił również swój rekord życiowy w rzucie dyskiem i zajął III miejsce tuż za kadrowiczami, ale w rzucie oszczepem w swojej grupie zajął I miejsce. Nasz junior Grzegorz Madzia w rzucie dyskiem w swojej grupie zajął I miejsce.

Mistrzostwa Polski W Krakowie. Zawodnicy IKS Cieszyn spisali się na medal. Małgorzata Kawulok, nasza debiutantka wywalczyła dwa złote medale w rzucie dyskiem oraz w pchnięciu kulą w kat. F57. Joachim Krężelok zdobył złoty medal w rzucie oszczepem oraz brązowy medal w rzucie dyskiem w kat. F55. Paweł Surdyka zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem w kat. F37. Mateusz Czudek zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem w kat. F34. Kamil Dudek zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem w kat. F54. Daniel Michnik zdobył brązowy medal w rzucie dyskiem w kat. F57. Tomasz Wróbel zdobył dwa brązowe medale w pchnięciu kulą oraz w rzucie oszczepem w kat. F57. Piotr Cieślik zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem w kat. F33. Kamil Fałek zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą. Justyna Gazur równie debiutowała w mistrzostwach Polski w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem w kat. F57 zajmując dwukrotnie czwarte miejsce. Beata Świderska zajęła 5 miejsce w rzucie dyskiem w kat. F33.

W Mistrzostwach Polski juniorów osób niepełnosprawnych w Kozienicach nasi zawodnicy wywalczyli trzy medale. Grzegorz Madzia zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą w łączonej grupie, poprawiając swoj rekord życiowy. Dzień później zdobył złoty medal w rzucie dyskiem w swojej grupie. Marek Freiwald również poprawił swoją życiówkę zdobywając srebrny medal w rzucie dyskiem oraz czwarte miejsce w biegu na 100m.

W sobotę 5 października br. zawodnicy IKS Cieszyn wystartowali w České paraatletické ligy w Ostrawie. Mimo zimna i deszczu start był bardzo udany. Piotr Cieślik zdobył dwa złote medale w pchnięciu kulą oraz w rzucie dyskiem w kat. F33. Tomasz Wróbel wywalczył złoty medal w rzucie oszczepem w kat. F57. Daniel Michnik zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem w kat. F57. Nasz debiutantka w startach międzynarodowych, Justyna Gazur zdobyła swój pierwszy medal a był to srebrny medal w pchnięciu kulą w kat. F57. Dumitru Temeliescu zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą. Paweł Surdyka wywalczył brązowy medal w rzucie dyskiem w kat. F37. Mateusz Czudek wywalczył dwa brązowe medale w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem w kat. F34. Beata Świderska uplasowała się tuż za podium zajmując 4 lokatę w pchnięciu kulą. Grzegorz Madzia walczył dzielnie podczas konkursu rzutu dyskiem, ale jako junior musiał ustąpić miejsca starszym kolegom.

Był to ostatni start tegorczny naszych zawodników. Dziękujemy zawodnikom i trenerom za wysiłek i wolę walki jakie włożyli w tegoroczne starty. Gratulujemy wszsytkim sukcesów!