Kolor kropki jest przyporządkowany odpowiedniej kategorii sportowej.
aktualności
25 września 2022 roku w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Dom Narodowy" w Cieszynie, odbyła się Gala Sportu Cieszyńskiego zorganizowana przez Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Podczas tej doniosłej uroczystości Burmistrz Gabriela Staszkiewicz wręczyła cieszyńskim sportowcom stypendia, wyróżnienia i nagrody Miasta Cieszyna za wysoki wyniki sportowe osiągnięte w 2021 roku.
W tym roku było to 29 stypendystyów, 28 wyróżnionych oraz 8 (w tym jedna drużyna) nagrodzonych.
Lista stypendystów znajduje się TUTAJ. Wyróżnienia otrzymały następujące osoby:
1) Michał Andrzejewski - trener snowboardu, którego podopieczny zdobył medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
2) Artura Augun – zawodnik ju – jitsu, medalista Pucharu Polski,
3) Bartosz Biały – zawodnik hokeja na trawie, uczestnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
4) Hanna Biały – zawodniczka hokeja na trawie, medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
5) Madeleine Bisch – łuczniczka, medalistka mistrzostw Polski,
6) Łukasz Brudny, trenera boksu, którego podopieczna uczestniczyła w mistrzostwach Europy,
7) Michał Buzek – zawodnik hokeja na trawie, uczestnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
8) Filip Czupil – zawodnik ju – jitsu, uczestnik mistrzostw Europy,
9) Jacek Drewek – zawodnik ju – jitsu, uczestnik mistrzostw Europy,
10) Karolina Gajdek – instruktorka judo oraz ju – jitsu, której podopieczny zdobył medal w mistrzostwach Polski,
11) Anna Hernik – zawodniczka łyżwiarstwa figurowego, medalistka mistrzostw Polski,
12) Nina Kaleta – zawodniczka boksu olimpijskiego, uczestniczka mistrzostw Europy,
13) Sonia Kaleta – zawodniczka boksu olimpijskiego, medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
14) Jakub Kamiński – zawodnik hokeja na trawie, uczestnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
15) Laura Kłębek – piłkarka, medalistka mistrzostw Polski,
16) Arkadiusz Lipa – zawodnik i trener judo oraz ju – jitsu, medalista mistrzostw Polski, którego podopieczna zdobyła medal w Pucharze Polski,
17) Bartosz Loter – zawodnik pływania, medalista mistrzostw Polski,
18) Maksymilian Łowczyński – zawodnik ju – jitsu, medalista Pucharu Polski,
19) Andrzej Łukasiak – zawodnik lekkiej atletyki, medalista mistrzostw Polski,
20) Filip Mulawka – zawodnik snowboardu, uczestnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
21) Oliwier Najda – zawodnik hokeja na trawie, uczestnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
22) Natasza Rymanowska, zawodniczka sportu mażoretkowego, medalistka mistrzostw Polski,
23) Mikołaj Słobodzian – zawodnik łyżwiarstwa figurowego, medalista mistrzostw Polski,
24) Patryk Spyra – zawodnik ju – jitsu, medalista mistrzostw Polski,
25) Szymon Suliga – zawodnik hokeja na trawie, uczestnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
26) Tobiasz Szczyrba – zawodnik hokeja na trawie, uczestnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
27) Zofia Teper, zawodniczka brydża sportowego, medalistka mistrzostw Polski,
28) Alicja Zgliczyńskia – zawodniczka judo, medalistka Pucharu Polski.
Nagrody Miasta Cieszyna były przyznawane w kategorii Sportowiec Roku, Trener Roku, Drużyna Roku, Sportowy Wyczyn Roku, Sportowa Nadzieja Roku, za całokształt działalności sportowej.
Nagrodę w kategorii Sportowiec Roku otrzymali:
1) Janusz Rokicki - lekkoatleta, uczestnik letnich igrzysk paraolimpijskich,
2) Maria Juroszek - zawodniczka siłowania na ręce, medalistka pucharu świata,
3) Maja Wysocka - zawodniczka sportu mażoretkowego, medalistka mistrzostw świata.
Nagrodę w kategorii Trener Roku otrzymał:
1) Zbigniew Gryżboń - trener lekkiej atletyki osób niepełnosprawnych, którego podopieczny uczestniczył w letnich igrzyskach paraolimpijskich.
Nagrodę w kategorii Drużyna Roku otrzymała:
1) Drużyna hokeja na trawie KS Cieszyn U15 - za zajęcie czwartego miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w hokeju na trawie.
Nagrodę za Sportowy Wyczyn Roku otrzymał:
1) Kacper Sztuka - zawodnik sportów motorowych, który uczestniczył w wyścigach samochodowych włoskiej Formuły 4.
Nagrodę dla Sportowej Nadziei Roku otrzymała:
1) Ola Broda - zawodniczka sportu mażoretkowego, medalistka mistrzostw świata.
Nagrodę za całokształt działalności sportowej otrzymał:
1) Waldemar Szczupak - wieloletni działacz i trener tenisa stołowego, organizator cyklicznych wydarzeń sportowych związanych z tenisem stołowym, laureat odznak przyznanych przez ministra właściwego do spraw kultury fizycznej i sportu, Polski Związek Tenisa Stołowego oraz Śląski Związek Tenisa Stołowego.
Wszystkim laureatom jeszcze raz składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!
Tekst i fot. WS