Trzy punkty z Kaczyc
30.10.2017
Kaczyce

TS 1909 Piast Cieszyn był zdecydowanym faworytem meczu z drużyną Morcinka Kaczyce. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, to gospodarze jako pierwsi wyszli w tym meczu na prowadzenie po golu Tomasza Wcisło w 12 minucie. Minutę później Tomasz Szyper został powalony przez bramkarza rywali w polu karnym i sędzia wskazał na „wapno". Sam poszkodowany bez problemu wykorzystał rzut karny i na tablicy wynik był już remis 1:1.

Kolejne groźne sytuacje pod bramką cieszynian zadziałały motywująco na obrońców, którzy od tamtej pory zacieśnili szyki obronne. W 33 minucie lewym skrzydłem popędził Jakub Kukuczka, posłał idealną piłkę na piąty metr do Michała Tobiasza, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy i było 2:1 dla Piasta.

Po przerwie Piast kontynuował swoje poczynania w ofensywie. W 53 minucie Artur Rybka wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali i sprytnie podcinąjąc piłkę podwyższył prowadzenie na 3:1. Ten sam zawodnik w 74 minucie przepięknym strzałem zdobył czwartego gola dla Piasta (4:1). Cztery minuty później Artur Rybka zanotował asystę przy bramce Kamila Gabrysia (5:1). Jeszcze w 84 minucie gospodarze za sprawą Kamila Wowry zdobyli drugiego gola, ale ostatnie słowo i tak należało do cieszynian. W 87 minucie wynik na 6:2 ustalił Mikołaj Tobiasz.

5 listopada seniorzy zagrają ostatnie spotkanie w tym roku, na wyjeździe z Olzą Pogwizdów.