Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Turniej Niepodległości
17.11.2023
Miejsce wydarzenia:
Zabrze
Główne zdjęcie aktualności

16 listopada 2023 roku drużyna trampkarzy UKS cieszyn wzięła udział w 24 godzinnym Turnieju Niepodległości rozegranym na fantastycznym obiekcie MOSiR Zabrze. Gdy jeszcze wszyscy ludzie spali, nasi zawodnicy wyruszyli do Zabrza żeby wziąć udział w turnieju. Pierwszy mecz rozegrali o godzinie...6:00 rano!

Pierwszym rywalem piłkarzy UKS Cieszyn była renomowana ekipa Górnika Zabrze. Początek spotkania należał do ekipy z Zabrza. Widać było, że nasi zawodnicy podeszli z bardzo dużym respektem i nieco przestraszeni, co niestety sprawiło, że szybko stracili dwa gole. Po kilku minutach już zaczęli grać na swoim poziomie wywierając presję na zawodnikach Górnika, co przyniosło porządany efekt w postaci bramki kontaktowej. Pomimo kilku doskonałych sytuacji w których zabrakło najzwyczajniej szczęścia (dwa razy strzały w słupek oraz kilka niewykorzystanych sytuacji 100%) nasi piłkarze musieli pogodzić się z porażką.

UKS Cieszyn - Górnik I Zabrze 1:2

Kolejne dwa spotkania w grupie zdecydowanie zakończyły się korzyść cieszyńskich piłkarzy. Chłopcy już bez tremy rozwinęli skrzydła i efektownie pokonali swoich rywali.

UKS Cieszyn - Kolejarz Gliwice 4:1

UKS Cieszyn - Trampkarz 22 Zabrze 6:1

Drugie miejsce w grupie zapewniło naszym zawodnikom możliwość gry o trzecie miejsce w całym turnieju, w którym zmierzyli się z bardzo mocną ekipą Gwarka Zabrze (której wychowankami są m.in. Łukasz Piszczek czy też Kamil Kosowski). Początek tego spotkania to dominacja ekipy Gwarka, która zmusiła naszych chłopców do niskiej obrony. Niestety w piątej minucie spotkania stracili gola. Od tego momentu to nasza drużyna zaczęła grać jak z nut. Atak za atakiem sunął na bramkę rywali, lecz skuteczność nie była w tym spotkaniu sprzymierzeńcem cieszyńskiej ekipy. W końcu jednak udało się im dopiąć swego i zdobyć wyrównującą bramkę. Pomimo jeszcze kilku doskonałych sytuacji nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki i mecz zakończył się remisem. O zdobyciu trzeciego miejsca musiały zadecydować rzuty karne. W tym elemencie niestety dla nas to ekipa z Zabrza była skuteczniejsza.

UKS Cieszyn - Gwarek Zabrze 1:1 rz.k.0:2

Podsumowanie:
Turniej zorganizowany na bardzo wysokim poziomie z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Towarzyszył im spory niedosyt mimo, iż przed turniejem takie wyniki trenerzy naszej ekipy wzięliby w ciemno. - Wiemy, że droga obrana przez nas idzie w dobrym kierunku. Wiemy również nad czym musimy pracować żeby stać się jeszcze lepszymi zawodnikami oraz drużyną - mówią trenerzy UKS Cieszyn.

Dzięki wszystkim zawodnikom i ich rodzicom za udział w tym turnieju. Jeszcze raz ogromne brawa i podziękowania dla wszystkich zawodników oraz rodziców.
Dzięki: Zielke Adrian, Nogły Krystian, Kopel Krzysztof, Pipień Daniel.

Skład:
Zielke Igor, Parchański Kacper, Leśniak Czarek, Pipień Wojtek, Kopel Piotrek, Białobrzewski Wojtek, Misiarz Kuba, Krzemień Paweł, Nogły Arek, Dziadek Marcel, Wojtala Oliwier.

Tekst UKS Cieszyn

Fot. arch. 

 

Udostępnij:
menu