Udany występ naszego biegacza!
27.03.2018
Norwegia

Bartosz Bierowiec miał przyjemność wystartować w biegu Birkenbeinerrennet w Norwegii, zaliczanym do jednego z trzech największych i najbardziej prestiżowych maratonów cyklu Worldloppdet (obok Biegu Wazów i włoskiej Marcialongi). Bardzo wymagająca trasa, licząca 54 km i obowiązkowy 3,5 kg plecak noszony w trakcie całego wyścigu- to wszystko sprawia, że bieg ten jest również najtrudniejszym maratonem w całym cyklu. W tym roku na starcie stanęło ok. 10 000 uczestników, w tym 9 z Polski. Niewidomy zawodnik IKS Cieszyn jako jedyny niepełnosprawny spoza Norwegii dostał specjalne zaproszenie od organizatorów do udziału w tym wyścigu. Łącznie w maratonie wystartowało 13 niepełnosprawnych biegaczy. Bartosz uzyskał wynik 7h i 52 min., co dało mu 6. miejsce w kategorii niepełnosprawnych.

-Wyścig był szalenie trudny. Oprócz mrozu (na starcie było -21C) prześladowały mnie kłopoty techniczne ze sprzętem. Uważam że osiągnięty rezultat to naprawdę bardzo dobry wynik. Bieg był wspaniały i mogę powiedzieć, że dałem z siebie wszystko - skomentował swój występ Bartek.

Warto przypomnieć, że to nie jest jedyny udany występ Bartosza Bierowca w cyklu Worldlopped. Podczas 42. Biegu Piastów (największego i najważniejszego maratonu w Polsce), organizowanego w Jakuszycach poprawił swoje rekordy życiowe zarówno w biegu na 50 km stylem klasycznym, jak i na 25 km stylem klasycznym short.

- Jestem bardzo zadowolony z rezultatów, jakie ustanowił Bartek w cyklu Worldlopped i bardzo mu gratuluję. Jest on naszym „nowym nabytkiem”, ale myślę, że jeszcze nieraz sprawi nam wiele powodów do radości oraz będzie dobrze reprezentować klub IKS Cieszyn na trasach biegowych w Polsce i zagranicą. Z pewnością posiada potencjał do uzyskiwania rezultatów, dających bardzo dobrą pozycję w świece narciarskim - tak wypowiedział się na temat sukcesów Bartosza Janusz Rokicki Prezes klubu IKS Cieszyn.

W wyścigu Birkenbeinrennet uczestniczyła także zdobywczyni medali Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk, która wygrała maraton.

W tym sezonie Bartosz Bierowiec bardzo dobrze spisał się również podczas Mistrzostw Polski w Narciarstwie Biegowym rozegranych w dniach 21- 22 grudnia 2017 r., gdzie wywalczył srebrny i brązowy medal. Wówczas rozegrane zostały biegi w kategoriach: stojący, siedzący oraz niewidomi i słabowidzący. W pierwszym dniu w sprincie w stylu klasycznym reprezentant IKS Cieszyn zajął 2. miejsce. Z kolei w drugim dniu organizatorzy połączyli wszystkie kategorie w jedną- stojącą i w biegu średniodystansowym (5 km) uplasował się na 3. pozycji. Bartosz na Mistrzostwach Polski startował wraz z przewodnikiem Bogusławem Graczem.