Walczyli do końca
26.04.2022
Łódź

W dniach 22-24 kwietnia 2022 roku koszykarze STELA Cieszyn MU15 rywalizowali w ćwierćfinałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Los przydzielił do cieszyńskiej grupy takie ekipy jak: Maximus Basketball Gdynia, ŁKS Szkoła Gortata Łódź oraz Niedźwiadki Chemart Przemyśl.

Na początku cieszyniakom przyszło się zmierzyć z zespołem z Łodzi - gospodarzami turnieju w tej grupie. Niestety mecz od smaego początku miał pechowy przebieg dla naszych zawodników. Groźnej kontuzji doznał Kajetan Misztal i nie mógł kontynuować gry, a chwilę później rozcięcie na czole miał Dawid Balcer, ktory dzielnie wrócił na parkiet z opatrunkiem na głowie. Naszym zawodnikom zdecydowanie brakowało skuteczności pod koszem, co przełożyło się na wynik spotkania 65:97.

W drugim dniu turnieju rywalami naszej ekipy był zespół z Przemyśla. W tym meczu dalej nie mógł zagrać najważniejszy podkoszowy naszej ekipy Kajetan Misztal. Pierwsze dwie kwarty były pod dyktando rywali, którzy odskoczyli na kilkanaście punktów. Po przerwienasi zawodnicy wyszlizmobliziwoani do walki, co pokazali na parkiecie rywalizując jak równy z równym. Niestety wynik końcowy był na korzyść rywali - 64:97.

W ostatnim dniu turnieju, cieszyniacy grali z zespołem z Gdyni. Rozpoczęli bardzo dobrze i przez dwie pierwsze kwarty  walka była bardzo wyrównana. Niestety później przyszeł kryzys, który rywale skrzętnie wykorzystali i odskoczyli punktowo. Zawodnikom z Cieszyna znów zabrakło skuteczności spod kosza. Ale woli walki nikt nie ma prawa im odmówić. Wynik: 60:72.

Wielkie brawa należą się trenerom i zawodnikom za wspaniałą postawę na parkietach w Łodzi. Mimo iż nie udało się wygrać żadnego z meczów, to pokazaliście że w Cieszynie koszykówka stoi na wysokim poziomie. Sam udział w ćwierćifnałach jest wielkim wyróźnieniem dla klubu i miasta. Gratulujemy i życzymy dlaszej ciężkiej pracy a po niej kolejnych sukcesów. Kajetanowi i Dawidowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!