Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Wyniki Delfinów
17.11.2023
Miejsce wydarzenia:
Gliwic, Racibórz,
Główne zdjęcie aktualności
W piątek 27 października na Pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbyła się Liga Klubów Śląskich rocznika 2011.
 
Nasz klub reprezentowała trójka zawodników: Nika Szarek, Maja Pieczonka, Wojciech Macura.
 
Podsumowując zawody przede wszystkim trzeba podkreślić progres jaki zanotowała nasza trójka. 116 % progresu spośród wszystkich startujących dało nam 3 miejsce w zawodach. Indywidualnie także mamy się czym pochwalić - Nika Szarek pobiła długoletni rekord klubu Kingi Macury na 100 zmiennym, który od dziś wynosi 1:15:21, w efekcie dało to Nice brązowy medal wśród 12 latków, dodatkowo Nika dołożyła do tego 5 miejsce na 50 motylkowym. Brawa należą się także Mai i Wojtkowi, którzy poprawili wyraźnie swoje życiówki.
 
 
29 października na pływalni ZSOMS w Raciborzu odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego - „Puchar Sprintu”. Nasz klub reprezentowało 27 Delfinów i można śmiało powiedzieć, że nasze drugie zawody sezonu wypadły świetnie, ponieważ praktycznie wszystkie starty to pobite „życiówki”. Ponadto 5 zawodników wystąpiło w finałach, co jest nie lada wyczynem bo stawka była naprawdę szybka. Finały zawodów miały unikatową formę „Skin Race” - po każdym wyścigu z dalszej rywalizacji odpadała dwójka zawodników, aż do wyłonienia zwycięzcy danej konkurencji. Specjalnego klimatu dodawały światła, kapelusze i wszechobecna atmosfera - WSPANIAŁE ZAWODY! Jak pływali nasi zawodnicy w finałach? Ciężko to opisać, to trzeba było oglądać na żywo.
 
50m st. dowolnym:
Dagmara Białożyt - polfinał (5 miejsce)
Mateusz Macura - 1/8 (10 miejsce)
 
50m st. klasycznym:
Natalia Broda - półfinał (5 miejsce)
Timur Voloshyn - 11 miejsce
 
50m st. grzbietowym:
Piotr Zawiślak - drugie miejsce w finale i wygrana 100 zł
Dagmara Białożyt - polfinał (6 miejsce)
Timur Voloshyn - 12 miejsce
 
50m st. motylkowym:
Piotr Zawiślak - 1/8 (10 miejsce)
Ponadto w punktacji wielobojowej dla najlepszego zawodnika zajął 6 miejsce
 
Jednak brawa należą się wszystkim naszym Delfinom,którzy dzięki swoim startom Delfin Cieszyn zajął 2 miejsce w progresji zawodników.
 
W Święto Niepodległości 11 listopada Dagmara Białożyt wystartowała w bardzo mocno obsadzonych zawodach Puchar sprintu Night & Lights w Gliwicach. Na pływalni Olimpijczyk wystartowało 540 zawodników z całej Polski. Na tle całej stawki Dagmara poradziła sobie bardzo dobrze, awansując do finału na 100 grzbietowym (które odbywały się w istnie dyskotekowej atmosferze świateł i efektów pirotechnicznych) ostatecznie zajmując 5 miejsce. W pozostałych startach Dagmara zajęła 6 miejsce na 50 grzbietowym oraz 11 na 50 dowolnym.
 
Tekst i fot. MTP Delfin
 
 
Udostępnij:
menu