Cieszyński portal sportowy - strona główna

Zmagania młodych piłkarzy CKS Piast
11.09.2018

Podsumowanie weekendowych rozgrywek ligowych oraz poniedziałkowych meczów. Grał junior młodszy, młodziki oraz orliki. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz komentarzami trenerów.

Sobota – 08.09.2018 r.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY

UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice 5:0 (2:0) CKS Piast

CKS Piast: Filipiak – Pierzgalski (Lipka), Złotocha, Kawulok, Kochan, Waniński (Krzywoń), Koprek, Niemczyk, Greń (Szurman), Piechaczek (Kubicius), Kojma

Pomeczowa opinia trenera – Arkadiusz Wrzesiński: – Pomimo postępu jaki zrobiła ta grupa w ostatnich dwóch latach pod względem inteligencji piłkarskiej, ta liga pokazuje, że przed nami jeszcze dużo pracy. Lepiej zbierać cenne doświadczenia w drugiej lidze – czasami bolesne, niż wygrywać wysoko w trzeciej lidze.

Niedziela – 09.09.2018 r.

SKOCZÓW: III LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK

APN Góral Istebna 1:1 (1:0) CKS Piast

Gol: Bochenek

CKS Piast: Sekuła – Habarta, Bochenek, Plinta, Klepacz, Dąbek, Grabowski, Favara, Klimosz oraz W. Czudek, Chlebek i Parchański.

Pomeczowa opinia trenera – Dawid Ciok: – Ciężko jednoznacznie ocenić ten mecz. Przeważaliśmy nad każdym aspektem, lepiej operowaliśmy piłką, ale mieliśmy problemy ze stwarzaniem sytuacji. W tym meczu bardzo często podejmowaliśmy złe decyzje, brakowało ostatniego podania. Bramkę straciliśmy po rzucie pośrednim z 7 metra i to by było na tyle co stworzył przeciwnik. Po przeanalizowaniu błędów druga połowa wyglądała bardzo dobrze, stworzyliśmy dużo sytuacji, ale tylko raz udało nam się zaskoczyć przeciwników. Widać postępy w grze drużyny, a będzie tylko lepiej!

SKOCZÓW: IV LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK

CKS Piast II 5:0 (2:0) LKS Goleszów

Gole: Rozenkiewicz – 4, Ogierman jedna

CKS Piast: Łyżbicki – Piszczek, Jaźwa, Janik, Jadwiński, Ogierman, Scherle, Jacko, Gerula oraz Rozenkiewicz, Cholewa, Grzybek i Nowak

Pomeczowa opinia trenera – Bartek Hanus: – Mimo okazałej wygranej pierwsze minuty to dominacja przyjezdnych, z upływem czasu gra się przeniosła w środkowe rejony boiska z których to wyprowadziliśmy decydujące ciosy. Zawodnicy pokazali się z dobrej strony przez większość czasu realizując założenia. Gratuluje chłopakom i zachęcam do jeszcze cięższej pracy na treningach.

Poniedziałek – 10.09.2018 r.

SKOCZÓW: E1 ORLIK GRUPA 1

Cukrownik Chybie 4:10 (4:4) CKS Piast

CKS Piast: Guzik – Lipka, Huta, Radzik, Żbel, Janik, Habarta oraz Woźniak, Piotrowski i Waniński

Pomeczowa opinia trenera – Dawid Ciok: – Ten mecz trzeba podzielić na dwie połowy. W pierwszej połowie popełnialiśmy mnóstwo prostych błędów, mieliśmy problem z wyprowadzaniem piłki, zakładaniem pressingu i wymianą kilku podań, a na dodatek przegrywaliśmy większość pojedynków 1×1. Limit błędów wydaje się został wykorzystany przez te 30 minut. Po rozmowie w przerwie, omówieniu błędów i wyznaczeniu założeń na drugą część meczu zmieniło się całkowicie oblicze meczu. Nasza drużyna zaczęła grać w piłkę, stworzyliśmy 10-12 sytuacji, z czego 6 zamieniliśmy na gole. Poprawiło się także krycie i wyprowadzenie piłki, dzięki czemu nie straciliśmy w drugiej odsłonie żadnej bramki. Jest nad czym pracować, czeka nas dalej ciężka praca.

SKOCZÓW: E1 ORLIK GRUPA 2

CKS Piast II 1:3 (0:1) Spójnia Górki Wielkie

CKS Piast: Krwawnik – Kuchejda, Bartek Staniek, Błażej Staniek, Tomica, Turoń, Wałach, Żwak, Żyła, Wojtas, Fita, Isztok, Wysocki, Moskała

Pomeczowa opinia trenera – Bartek Hanus: – Mecz zdominowany przez przyjezdnych z przebłyskami naszej drużny. Jestem zbudowany postawą chłopaków, którzy przez cały mecz ambitnie próbowali sprostać przeciwnikowi.

Tekst i foto: CKS Piast