Cieszyński portal sportowy - strona główna

wydarzenia

Mistrzostwa Polski, Piastowski Piruet
00:00 - 23:00
Miejsce wydarzenia:
Hala Widowiskowo - Sportowa
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

Od czwartku, 9 marca, przez cztery kolejne dni, w Cieszynie, tuż przy granicy Polski z Czechami, czekają nas nie lada emocje. Łyżwiarstwo figurowe – dyscyplina olimpijska, która zachwyca miliony kibiców z całego świata, podbije cieszyńską Halę Widowiskowo – Sportową. Zapraszamy do oglądania i udziału w imprezie, przygotowywanej z wielką starannością przez Klub Sportowy Cieszyn.

Niespełna dwa tygodnie przed światowym czempionatem w Saitamie (Japonia) publiczność w Cieszynie obejrzy potencjalnych następców wielkich mistrzów - uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Polski (solistki, soliści oraz pary sportowe), a także Mistrzostw Polski Młodzików (solistki i soliści w klasach: brązowej, srebrnej i złotej – w zależności od wieku i dodatkowo pary taneczne w klasie srebrnej, do 11. roku życia). To jednak nie wszystko. Swoje Mistrzostwa Polski będą też miały pary taneczne z klasy junior młodszy A.

I wreszcie Piastowski Piruet 2023. To już impreza z bogatą tradycją, jeden z najbarwniejszych sportowych symboli cieszyńskiego sportu ostatnich lat. Rokrocznie w imprezie biorą udział kluby z całego kraju. Zgodnie z tradycją, współzawodnictwo solistek i solistów w ramach „Piruetu” przewidziano dla kilkunastu kategorii dziecięcych i młodzieżowych. Z kolei pary taneczne będą reprezentowały klasy: junior młodszy B, junior i senior.

Szczególny punkt programu to Piastowski Piruet Amatorów 2023, czyli sportowa rywalizacja dla początkujących lub niezrzeszonych łyżwiarek i łyżwiarzy. Każdy zainteresowany czynnym udziałem w zawodach będzie miał „swoje pięć minut” na cieszyńskiej tafli.

Szczegółowe informacje na temat Mistrzostw Polski oraz Piastowskiego Piruetu 2023 są dostępne pod numerami telefonów: 502 586 777, 502 614 683, 605 250 403. Warto też kontaktować się drogą elektroniczną: kscieszyn@gmail.com. Rolę delegata technicznego na zawodach będzie pełnić Piotr Nowak (piotr.nowak91@o2.pl, tel. 513 567 670).

Zapraszamy do Cieszyna – miasta, które zawsze robi wrażenie!

Zawody są współfinansowane ze środków Miasta Cieszyna oraz budżetu Powiatu Cieszyńskiego.

 

Program minutowy

 

Tekst i fot. KS Cieszyn

Udostępnij:
menu