Cieszyński portal sportowy - strona główna

kluby sportowe

Cieszyński Klub Motorowy
43-400 Cieszyn ul. Górny Rynek 1
Zobacz jak dojechać na mapie Google
Godziny otwarcia:
pn:
8:00 - 16:00
wt:
8:00 - 16:00
śr:
8:00 - 16:00
cz:
8:00 - 16:00
pt:
8:00 - 16:00
sb:
Nieczynne
nd:
Nieczynne

O KLUBIE:

Pomysł stworzenia nowego klubu sportowego w Cieszynie, który będzie zrzeszał entuzjastów sportów motorowych zrodził się na początku 2008 roku z inicjatywy Macieja Wróbla (Wicemistrza Świata oraz wielokrotnego Mistrza Polski w Rajdach Enduro), Roberta Hulbója, Andrzeja Szwedy i Macieja Juraszka. Wielkim marzeniem założycieli Klubu było stworzenie miejsca, gdzie możliwe będzie bezpieczne uprawianie takich dyscyplin jak enduro, superenduro i motocross, docelowo największego i najnowocześniejszego w Polsce centrum sportów motorowych.

W ciągu kilku lat od swojego powstania, Cieszyński Klub Motorowy w pełni rozwinął skrzydła jako samodzielny klub sportowy. Dzięki pozyskanym funduszom udało się w miejscu dawnego toru motocrossowego w Cieszynie wybudować nowy, najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce, który ciągle jest rozbudowywany o niezbędną infrastrukturę i zaplecze. Budowa obiektu nie byłaby możliwa bez wielkiego wsparcia jakiego klubowi udzielił Polski Związek Motorowy, przekazując w dzierżawę teren o łącznej powierzchni 11,1065 ha wraz z częścią funduszy. Sam tor wybudowany został także dzięki dużej dotacji z funduszy UE i już od 2012 roku pełni funkcję obiektu treningowego oraz areny zmagań motocrossowców w ramach Mistrzostw Europy, Polski czy zawodów okręgowych.

 

ZARZĄD KLUBU:

Maciej Wróbel - Prezes

Robert Hulbój - Wiceprezes ds. marketingu

Tadeusz Kamieniorz - Wiceprezes ds. infrastruktury

 

KADRA TRENERSKA

Maciej Wróbel

 

OSIĄGNIĘCIA DRUŻYNOWE:

Cieszyński Klub Motorowy to jeden z najsilniejszych klubów w rajdach Enduro. Zawodnicy klubu od wielu lat zdobywają tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski w tej królewskiej kategorii sportów motocyklowych. Potwierdzeniem tych indywidualnych sukcesów naszych zawodników jest wywalczony przez klub w 2013 roku tytuł Klubowego Mistrza Polski w Enduro, Wicemistrzostwo w latach 2014-2015 oraz II Wicemistrzostwo w 2016 roku.

ROK 2018

  • 5 miejsce w Klasyfikacji Klubowej Mistrzostw Polski Enduro
  • 14 miejsce Mistrzostw Strefy Polski Południowej kat. MX1C

ROK 2017

  • 5 miejsce w Klasyfikacji Klubowej Mistrzostw Polski Enduro kl. Junior 50, Junior E1, Masters
  • 15 miejsce w Klasyfikacji Klubowej Pucharu Polski Enduro kl. Junior
  • 4 miejsce w klasyfikacji Klubowej Mistrzostw Polski Superenduro kl. Open
  • 9 miejsce w klasyfikacji klubowej Pucharu Polski Superenduro kl. Open MX lic.B
  • 23 miejsce w klasyfikacji Klubowej Mistrzostw Polski CrossCountry kl. Senior
  • 3 miejsce w klasyfikacji Klubowej PŚIO CrossCountry kl. Junior

ROK 2016

  • II wicemistrz Polski w Klasyfikacji Klubowej Mistrzostw Polski Enduro

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE:

Baron Adrian, Dudarewicz Dawid, Galas Robert, Jędrzejczyk Sylwester, Kargul Grzegorz, Kargul JarosławKowol RafałŁoboz MaciejMichalec Jarosław, Michalec Tymoteusz, Micigolska Natalia, Misztal RolandMołek Szymon, Narowski Kamil, Olszowy Dominik, Potrykus Jakub, Szczotka Dawid, Szymkowski Paweł

 

  

menu