Cieszyński portal sportowy - strona główna

kluby sportowe

KLUB SPORTOWY "MARIOSPORT"

O KLUBIE:

Szkoła pływania MarioSport specjalizuje się w szkoleniu z zakresu nauki i doskonalenia pływania na każdym etapie nauczania, czyli dla początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych  osób w każdym wieku, począwszy od dzieci, młodzieży po osoby dorosłe. Klub prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne, a także dysponuje wszelakiego rodzaju sprzętem pływackim wykorzystywanym zarówno we wstępnym etapie nauczania jak i przy opanowywaniu sportowych odmian technik pływackich.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się w niewielkich grupach 2 razy w tygodniu, co daje optymalny efekt szkolenia. Dzieci w grupach dobierane są pod kątem umiejętności oraz możliwości wysiłkowych. Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijają pozytywne cechy charakteru m. in. wytrwałość, dokładność, odpowiedzialność, otwartość na doświadczenia, a także uczą się nawzajem sobie pomagać, wspierać w grupie, dopingować, motywować do większego zaangażowania i wysiłku, ale także pocieszać, uspokajać. Każdy uczestnik szkoły pływania ma możliwość odrabiania zaległych zajęć. System ten pozwala na nadrabianie straconych lekcji, spowodowanych nieobecnością, co z kolei uczy systematyczności i konsekwencji w pracy. 

Oferta klubu Mariosport jest jedyną, która łączy prowadzenie zajęć z pływania i współpracę z dietetykiem, który będzie prowadził spotkania z dziećmi i ich rodzicami na temat zdrowego odżywiania. To pilna potrzeba naszych czasów. Niestety, coraz więcej dzieci w Polsce ma problemy z otyłością i nadwagą. Optymalna dieta powinna zapewnić dziecku prawidłowy wzrost, dobre zdrowie i samopoczucie oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób wieku dorosłego. Jeśli rozpoczniemy profilaktykę stosunkowo wcześnie zarówno my, jak i nasze dzieci będziemy w stanie uchronić się przed cukrzycą i chorobami serca. Zachęcamy więc do podjęcia decyzji o włączeniu regularnych zajęć ruchowych już teraz. Kadra klubu jest do Państwa dyspozycji, ciągle się dokształca, aby jeszcze lepiej i atrakcyjniej uczyć Was i Wasze pociechy.

 

STATUT (pdf)

 

ZARZĄD KLUBU:

Mariusz Siemasz - Prezes Zarządu

Janusz Siemasz - Wiceprezes Zarządu

Żaneta Szafarczyk - Skarbnik

Jerzy Żabiński - Członek Zarządu

 

KADRA TRENERSKA:

Adrian Tomica - instruktor pływania

Mariusz Siemasz - trener II klasy

 

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE:

Wisełka Magdalena, Piecha Kacper, Płoskonka NataliaBączek Roksana, Gałka Zofia, Kustra Julita, Macura Mateusz

 

 

 

 

 

 

 

menu