Cieszyński portal sportowy - strona główna

kluby sportowe

Klub Sportowy "Octagon Team Cieszyn"

O KLUBIE:

 

Działalność klubu Octagon Team Cieszyn sięga 2008 roku. Od początku istnienia klubu jego głównym trenerem i założycielem jest Michał Mankiewicz - trener z 20 letnim doświadczeniem w MMA, trener Reprezentacji Polski w MMA od roku 2019, brał czynny udział na Mistrzostwach Świata 2019 w Bahrajnie. W 2021 roku będzie opiekował się kadrą na Mistrzostwach Europy w Kazaniu(Rosja-sierpień, gdzie na 16 zawodników kadry Polski powołano aż 5 reprezentantów Octagon Team Cieszyn) oraz Mistrzostwach Świata w Nur-Sułtan(Kazachstan-grudzień).

Do tej pory wychowankowie klubu stoczyli już ponad 1000 walk w samym MMA! 10 zawodników walczy zawodowo, a w przyszłym roku kolejnych 5 dołączy do grona zawodowców. Do tej pory zawodowo mamy bilans 35 wygranych i 6 porażek. Mateusz Legierski zdobył pas zawodowego mistrza organizacji OKTAGON (jednej z największych w Europie) w kategorii do 70 kilogramów, legitymuje się rekordem 7-0 i jest także zawodnikiem KSW. David Martinik (61 kilogramów) również reprezentuje klub w klatce KSW. Dawid Kareta i Tomas Le(obaj 66 kilogramów) są zawodnikami organizacji OKTAGON. W amatorskim MMA jesteśmy od 2013 roku absolutnym numerem 1 w kraju. Na przestrzeni 8 minionych lat byliśmy 5 razy numerem 1, raz 2, raz 3, raz 4 klubem drużynowo na 400 klubów MMA z całej Polski. Od 2018 roku 3 lata z rzędu byliśmy numerem jeden. Mistrzów Polski, Mistrzów Europy, zdobywców Pucharu Polski nie sposób zliczyć. Dzieci, kadeci, juniorzy oraz dorośli wywalczyli również wiele medali rangi Mistrzostw i Pucharu Polski w brazylijskim jiu-jitsu, grapplingu, no-gi.

Dewizą Naszego klubu jest ciągły rozwój i sięganie po najwyższe laury w MMA. W klubie mamy 3 osobne grupy dla dzieci, początkujących i zawodników. Treningi odbywają się przy ulicy Górny Rynek 6 w Cieszynie. Klub dysponuje salą o powierzchni 180m2, workami treningowymi, ciężarami, sprzętem sportowym, air bikiem, materacami, specjalistycznym materacem do akrobatyki. Nabór do sekcji dzieci i początkujących jest całoroczny, można dołączyć do trenujących w dowolnym momencie.

Treningi odbywają się:

Poniedziałek - 7:30 zawodnicy, 16:30 początkujący, 18:00 zawodnicy
Wtorek -  16:00 dzieci, 18:30 wszyscy
Środa - 7:30 zawodnicy, 16:30 początkujący, 18:00 zawodnicy
Czwartek - 16:30 dzieci, 18:00 wszyscy (zapasy)
Piątek - 7:30 zawodnicy, 16:30 początkujący, 18:00 zawodnicy
Sobota - 9:00 dzieci, 14:30 wszyscy

 

ZARZĄD KLUBU:

Michał Mankiewicz - Prezes

Grzegorz Kierun - Wiceprezes

Tyberiusz Łabudek - Wiceprezes

 

KADRA TRENERSKA:

Michał Mankiewicz - Licencjonowany Instruktor Polskiego Związku Ju-Jitsu

 

OSIĄGNIĘCIA IDYWIDUALNE:

Anthony Samuel, Baran Sławomir, Chruściel Tomasz, Cieślar Jakub, Gibała Szymon, Grabowski GracjanGreń Damian, Jackson TeodorKabiesz Kamil, Kaczmarek Kacper, Kareta Dawid, Kotlar FrantisekKrawiec Sandra, Kula KacperLe Tobiasz, Legierski Mateusz, Malinowski Daniel, Martynik DawidMartynik Patryk, Marzec KrzysztofMitko MateuszMitręga LukasMykhlyk ArkhypPawera Adam, Pezda Michał, Płonka Piotr, Romanowski BłażejRosenberg JonasRygiel Dawid, Sitko Bartosz, Sławiczek KlaudiuszStempin Paweł, Stępień BlankaSztymon NikodemWawrzyczek Tomasz, Wojtusiak Aleksandra, Wywioł Jakub, Żyrek Nicolas

 

 

menu