Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

CKS Piast w II rundzie PP
20.07.2020
Miejsce wydarzenia:
Stadion Miejski
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

W sobotę 18 września 2020 roku na Stadionie Miejskim w Cieszynie zgromadziła się spora rzesza fanów piłki nożnej, aby kibicować Cieszyńskiemu Klubowi Sportowemu "PIAST" w meczu I rundy Pucharu Polski "Podokręgu Skoczów"

Udanego rozpoczęcia sezonu, tego na pewno życzyli sobie zarówno kibice zgromadzeni na trybunach jak i sami piłkarze. Cieszyńska drużyna z kapitanem Ireneuszem Jeleniem na czele dosłownie "zmiotła" przeciwników z Kończyc Wielkich. Ale do przerwy nie było tak kolorowo ponieważ CKS najpierw przegrywał, a ostatecznie na przerwę drużyny schodziły przy stanie 1:1. Przysłowiowa błyskawica, która widnieje w nazwie drużyny z Kończyc Wielkich (LKS Błyskawica Kończyce Wielkie) musiała chyba przejść przez szatnie cieszyńskiej drużyny, bo po przerwie oglądaliśmy zupełnie odmieniony zespół. Piłkarze CKS-u strzelili w drugiej połowie meczu pięć bramek i ostatecznie rozbili rywali 6:1. Tym samym wywalczyli awans do II rundy Pucharu Polski. Z kim się tam zmierzą? Dowiemy się niebawem z losowania. 

A już w sobotę 25 lipca 2020 roku o godz. 17.00 nasza drużyna zainauguruje rozgrywki ligowe. Na Stadionie Miejskim w Cieszynie CKS podejmie LKS Kończyce Małe w ramach I kolejki Skoczowskiej A klasy grupy 1. Zapraszamy na trybuny!

Skład CKS-u: Ferfecki Damian, Kawulok Oskar, Cieślar Marcin, Jeleń Jakub, Seremak Paweł (70" Fatalski Patryk), Niemczyk Grzegorz (82" Chitryniewicz Jerzy), Wilczek Wojciech (70" Koprek Bartosz ), Kołek Wojciech, Sikora Kamil (46' Krzempek Paweł), Węglorz Jakub, Jeleń Ireneusz. Trener: Arkadiusz Wrzesiński.

Bramki strzelali:

34’ Jeleń Ireneusz
49’ Jeleń Ireneusz
59‘ Kawulok Oskar
69’ Węglorz Jakub
70’ Jeleń Ireneusz
81’ Węglorz Jakub

 

Pozostałe wyniki I rundy Pucharu Polski:

RKS Cukrownik Chybie - KKS Spójnia Zebrzydowice 2:3

KP Beskid Skoczów - LKS 99 Pruchna 4:0

LKS Wisła Strumień - KS Kuźnia Ustroń  0:4 

CKS PIAST - LKS Błyskawica Kończyce Wielkie 6:1

LKS Strażak Dębowiec - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 2:3

LKS Błękitni Pierściec - LKS Goleszów 2:3

KS Nierodzim - LKS Olza Pogwizdów 4:0

KP Beskid II Skoczów - LKS Kończyce Małe 2:5

UKS APN Góral Istebna - LKS Pogórze 3:1

LKS Tempo Puńców - LKS Błyskawica Drogomyśl 1:3

 

Tekst. WS

Fot. CKS Piast

 

 

 

 

Udostępnij:
menu