Remis juniorów z Ustroniem
02.04.2019
Stadion Miejski
Sprawdź, jak dojechać

W niedzielę 31 marca, w ostatni dzień marca drużyna juniorów TS 1909 Piasta Cieszyn, podejmowała zespól Kuźni Ustroń. Krótszy o godzinę sen nie przeszkodził naszym chłopakom, którzy zwarci i gotowi stawili się na mecz otwierający rundę wiosenną. Po dobrym okresie przygotowawczym i sparingach nadszedł czas na spotkanie o punkty.

Początek meczu to spokojna gra z obu stron. Jednak 13 minuta spotkania przyniosła dość nieoczekiwanie bramkę dla gości. Zawodnik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał strzał głową na bramkę, nasz bramkarz Janek wybronił to uderzenie, jednak na dobitkę nie mógł już nic poradzić i przegrywaliśmy. Nasi Juniorzy od razu rzucili się do odrabiania strat. Po 15 minutach dobrej gry fenomenalnym strzałem popisał się Wojtek Wilczek, który z rzutu wolnego uderzył w samo okienko, pod spojeniem słupka i poprzeczki, nie dając bramkarzowi żadnych szans. Remis 1:1. Ruszyliśmy za ciosem i 7 minut później Kuba Biernat ruszył lewą stroną, minął jednego z rywali, wpadł w pole karne, dograł do Kacpra Pytlińskiego, który dostawiając nogę pokonał bramkarza. Prowadziliśmy 2:1. Końcówka pierwszej połowy to kontrolowanie gry przez naszą drużynę i nic po za żółtą kartką Filipa Duraja w 43 minucie już się nie wydarzyło.

W przerwie boisko opuścił Bartosz Gwiazda, a na placu gry zameldował się Filip Leński. Druga połowa to lekka przewaga gości, którzy bardzo chcieli doprowadzić do wyrównania. W 57 minucie zawodnik z Ustronia otrzymał żółty kartonik za próbę wymuszenia rzutu karnego. 3 minuty później, błąd jednego z naszych obrońców, który niefrasobliwie wybił piłkę podając ją wprost pod nogi napastnika naszych rywali, kosztował nas utratę bramki. Goście doprowadzili do remisu. Kolejne minuty to akcje z obu stron i próby strzelenia zwycięskiego gola. Jedna z takich prób gości miała miejsce w 80 minucie spotkania, jednak cudownie wybronił Janek Śliwka nasz bramkarz. W końcówce spotkania było bardzo nerwowo, każdy chciał wygrać. Kacper Pytliński chcąc odebrać piłkę rywalowi faulował, za co później otrzymał żółtą kartkę, jednak faulowany zawodnik nie wytrzymując napięcia spotkania powalił go w rewanżu na ziemię, za co otrzymał słuszną czerwoną kartkę. W doliczonym czasie gry, groźną kontrę rywali przerwał Wojtek Dąbrowski, przerwał nieco ponad przepisowo i otrzymał żółtą kartkę.

Mecz chyba zasłużenie zakończył się remisem 2:2. Po naprawdę ciężkim spotkaniu wywalczyliśmy jeden punkt. Już za tydzień w niedzielę równo o 12.00 w południe gramy na wyjeździe z zespołem Juniorów Koszarawy Żywiec. Serdecznie zapraszamy.