TS 1909 Piast Cieszyn pokonuje Góral - Żywiec
05.08.2019
Stadion Miejski

WYGRANA!!!

Na początek zmagań w lidze okręgowej mierzyliśmy się z wymagającym przeciwnikiem Góralem Żywiec.

Pierwsze 20 minut, to wysoki pressing Piasta. Górale przy agresywnej grze trójkolorowych, zmuszani byli do długich podań, co skutkowało przejmowaniem piłki i szybkimi kontrami. Po kilku niewykorzystanych sytuacjach, zdobyliśmy gola po stałym fragmencie. Piłkę wrzuconą w pole karne przedłużył Gabryś, a pięknym strzałem z woleja akcję wykończył Bujok.
Po zmianie stron obraz nie uległ zmianie. Agresywne krycie, odbiór piłki i rajd Szypera lewym skrzydłem. Celne podanie i w 53 minucie na 2:0 podwyższa Węglorz. Górale starali się jeszcze odwrócić losy meczu, ale na niewiele pozwalała nasza obrona. W 73 minucie w zamieszaniu w polu karnym gola na 3:0 strzelił Jakub Kubicius, ustalając wynik meczu.
Po bardzo dobrej grze naszych chłopaków zdobywamy pierwsze trzy punkty !!!

TS 1909 Piast Cieszyn 3:0 (1:0) Góral Żywiec