Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Wygrana z Katowicami
16.11.2020
Miejsce wydarzenia:
Sala sportowa al. Jana Łyska
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

15 listopada cieszyńscy koszykarze zagrali pierwszy mecz na własnym terenie w ramach 3 Ligi Mężczyzn. Drużyna gości KKS Mickiewicz KS AZS Katowice, którą podejmowała nasza drużyna to młodzi utalentowani zawodnicy, którzy w tamtym roku zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski w Kategorii MU20.
Wiadomo było, że mecz od początku będzie trudnym spotkaniem. Szybka gra i indywidualne umiejętności zawodników drużyny z Katowic dały im prowadzenie 8:2 na początku meczu. Nasza drużyna po chwili przestoju zaczęła zdobywać punkty. Świetne wejścia Bartka Szady pod kosz pozwoliły naszej ekipie dogonić przeciwnika i grać na granicy remisu. Pod koniec pierwszej kwarty nasza drużyna wyszła na prowadzenie 15:13, co na pewno dało drużynie nadzieję, że rywal jest w ich zasięgu. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:19 na korzyść gospodarzy. Cieszyniacy zaczęli bardzo dobrze funkcjonować w obronie i pewnie grać w ataku, z kolei przeciwnik nie dał łatwo odskoczyć i cały czas gonił wynik, a nawet w pewnych momentach wychodził na prowadzenie. Świetne wejścia Miłosza Żebrowskiego i celne wykończenia dały naszej drużynie prowadzenie po dwóch kwartach 45:41. W trzeciej kwarcie celne "trójki" Maćka Surzyckiego i konsekwentna obrona dała NACOMI Cieszyn prowadzenie na zakończenie tej części meczu 9 punktami. W czwartej kwarcie cieszyniacy powiększyli przewagę i kontrolowali przebieg spotkania do ostatniego gwizdka. Niestety na 11 sekund przed końcem spotkania, kontuzji doznał zawodnik cieszyńskiego klubu Paweł Łysień. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

NACOMI Cieszyn - KKS Mickiewicz KS AZS Katowice 99:78 (22:19, 23:22, 29:24, 25:13)

Punktowali:
Macura B. 1, Łośko Ł. 8, Szady B. 26, Hamdi B. 5, Pietrzak J. 5, Bożomański M. 11, Żebrowski M. 26, Surzycki M. 17

AKTUALNA TABELA ROZGRYWEK

 

Tekst WS/STELA Cieszyn

Fot. Grzegorz Borus

Udostępnij:
menu