Zgłoszenia do Cieszyńskiej Ligi Piłki Nożnej Ulicznej 2020 - roczniki 2005-2009
15.06.2020
Boisko do piłki nożnej ulicznej

Udział w lidze mogą wziąć drużyny składające się uczniów cieszyńskich szkół podstawowych z roczników 2005 - 2009. Zbierz znajomych, wymyśl nazwę drużyny i się zgłoś! Co należy zrobić? Należy pobrać kartę zgłoszeniową, wypełnić i przesłać na adres email: sport@um.cieszyn.pl do dnia 6 lipca do godziny 15:30!

Jeżeli Wasze zgłoszenie do ligi zostanie przyjęte, każdy z zawodników musi pobrać zgodę rodzica/opiekuna na udział w lidze i na przetwarzanie danych, Wasi opiekunowie ją podpisują i w dniu rozgrywania I kolejki rozgrywek dostarczacie dokumenty do biura zawodów.

Wszelkie informacje dotyczące ligi będą zamieszczane na stronie sport.cieszyn.pl oraz na facebook'u SportowyCieszyn.

Szczegóły dotyczące Cieszyńskiej Ligi Piłki Nożnej Ulicznej 2020 - roczniki 2005-2009:

I. ORGANIZATOR

Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie

II. CELE

1. Popularyzacja piłki nożnej.
2. Wyłonienie najlepszej drużyny rozgrywek.
3. Pobudzenie aktywności sportowej wśród dzieci z gminy Cieszyn.
4. Promocja zdrowego stylu życia poprzez sport.
5. Rozpowszechnianie zasad Fair Play.

III. TERMIN I MIEJSCE

1. Termin - Lipiec – sierpień 2020 r. (szczegółowy terminarz zostanie podany po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń).

2. Miejsce – Boisko do piłki nożnej ulicznej znajdujące się przy Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków przy ul. Sportowej 1 w Cieszynie.

3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu rozgrywania danej kolejki ligowej lub odwołania rozgrywek w przypadku zaistnienia czynników od nich niezależnych (np. złe warunki atmosferyczne, wprowadzenie ograniczeń ze względu na epidemię). Organizatorzy poinformują o ewentualnych zmianach zamieszczając informację na stronie sport.cieszyn.pl oraz na facebook’u Sportowy Cieszyn.

IV. ZGŁOSZENIA I UCZESTNICTWO

1. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo poprzez nadesłanie karty zgłoszeniowej na adres sport@um.cieszyn.pl do dnia 6 lipca 2020 r. do godz. 15:30.

2. W skład drużyny może wchodzić max. 10 osób - uczniowie i uczennice z cieszyńskich szkół podstawowych, roczniki 2005-2009

3. Każdy z uczestników musi posiadać:

- zgodę rodziców na udział w rozgrywkach oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych (Załącznik nr 2 do Regulaminu),

4. Odpowiedzialność za uczestników ponoszą ich przedstawiciele ustawowi.

5. Limit drużyn na główną listę wynosi 10 drużyn.

6. Po osiągnięciu limitu kolejne drużyny zostają wpisane na listę rezerwową.

7. O wpisaniu na listę główną drużyny decyduje kolejność nadesłania karty zgłoszeniowej (Załącznik nr 1 do Regulaminu) na adres: sport@um.cieszyn.pl

8. W przypadku, gdy jakaś drużyna z listy głównej zrezygnuje z udziału w turnieju pierwsza drużyna z listy rezerwowej ma możliwość dołączenia do rozgrywek.

V. ZASADY I SYSTEM ROZGRYWEK

1. Ilość zawodników:

Drużyny występują w pięcioosobowych składach (bramkarz + 4 zawodników w polu) plus zawodnicy rezerwowi (maksymalnie 5). Łącznie drużyna może składać się z 10 osób. Zmiany są tzw. LOTNE wykonywane w czasie gry. (tak jak w hokeju na lodzie). Każdy zgłoszony do Ligi zawodnik musi być z roczników 2005-2009.

2. Zasady bezpieczeństwa:

Mecze odbywają się bez udziału publiczności. Po każdym meczu następuje 15-minutowa przerwa na „wymianę” drużyn. Drużyny oczekujące na swój mecz, nie mogą być publicznością i kibicować w okolicach boiska innym drużynom. Każdy zawodnik przed wejściem na boisko ma obowiązek zdezynfekować ręce. Każdemu zawodnikowi zostanie zmierzona temperatura. Zawodnik wykazujący objawy chorobowe zbliżone do objawowych COVID-19 nie będzie dopuszczony do rozgrywek. Poza boiskiem zaleca się zachowanie dystansu społecznego (co najmniej 2 metrów).

3. System rozgrywek:

Rozgrywki będą toczyć się systemem każdy z każdym mecz i rewanż.

Punktacja rozgrywek przedstawia się następująco:

zwycięstwo - 3 punkty

remis - 1 punkt

porażka - 0 punktów.

4. Mecz:

Mecze trwają 2 połowy po 8 minut każda, z 2 minutową przerwą na zmianę stron. Nie ma możliwości zmiany terminu rozgrywania spotkań. W przypadku nie stawienia się jednej z drużyn na mecz, przyznawany jest walkower. W przypadku nie stawienia się dwóch drużyn, obydwie drużyny tracą po 3 pkt. Na mecz należy przybyć odpowiednio wcześnie.

5. Kary indywidualne:

Sędzia ma prawo stosować kary indywidualne za naruszenie przepisów gry.

Żółta kartka – 2 minutowe wykluczenie zawodnika. Po tym czasie wykluczony zawodnik może wrócić do gry. Kara nie ulega zmniejszeniu nawet w przypadku straty bramek. Czerwona kartka – wykluczenie zawodnika do końca meczu. (drużyna gra do końca spotkania w składzie 3 + bramkarz). Kartki nie przechodzą na kolejne mecze w lidze.

6. O kolejności w tabeli decydują:

a) punkty

b) bilans bramkowy

c) bezpośredni pojedynek

Pierwsze trzy drużyny na zakończenie ligi otrzymają puchary, a wszystkie drużyny biorące udział otrzymają dyplomy. Organizatorzy przewidują także wybór najlepszego bramkarza ligi oraz króla strzelców.

VI. SKRÓCONE ZASADY GRY

1. Wprowadzenie piłki do gry przez bramkarza:

a) po opuszczeniu przez piłkę boiska – wprowadza piłkę do gry tylko ręką

b) złapaną piłkę bramkarz może wyrzucić ręką,

c) bramka zdobyta bezpośrednio przez bramkarza po wyrzucie ręką – nie będzie uznana.

2. Jeżeli po interwencji bramkarza piłka dotknie siatki znajdującej się ponad bramką przyznaje się rzut rożny. Jeżeli piłka dotknie bandy lub wyjdzie w pole gra toczy się dalej.

3. Bramkarz podczas interwencji nie może wyjść poza pole bramkowe, w przeciwnym razie sędzia podyktuje rzut karny.

4. Rzut karny wykonywany jest z połowy boiska. Zawodnik wychodzi „sam na sam” z bramkarzem i oddaje strzał (bez możliwości dobitki).

5. Zawodnicy atakujący nie mogą wejść w pole bramkowe drużyny przeciwnej.

6. Obrońcy nie mogą wejść w pole bramkowe swojej drużyny.

7. Przy wykonywaniu stałych fragmentów gry i wprowadzaniu piłki do gry odległość zawodników od piłki wynosi 5 metrów.

8. Nie stosuje się przepisu o spalonym.

9. Nie stosuje się przepisu o aucie.

10. Nie stosuje się przepisu o aucie bramkowym.

11. Przerwa pomiędzy połowami spotkania trwa 2 min.

12. W grze bierze udział (w jednej drużynie) 4 zawodników z pola i bramkarz.

13. Minimalna liczba zawodników wynosi 5.

14. Jeżeli piłka po uderzeniu zawodnika opuści plac gry, zobowiązany on jest (lub inny gracz jego drużyny - rezerwowy) dostarczyć ją sędziemu prowadzącemu zawody. Wymiana piłki podczas zawodów może nastąpić wyłącznie za zgodą sędziego. W sytuacji gdy zespół, który wybił piłkę nie dostarczył jej sędziemu, obciążony zostaje jej kosztami.

15. Bandy mogą być wykorzystywane do gry.

16. Pozostałe przepisy zgodnie z przepisami PZPN.

VII. SPRZĘT

1. Dozwolona jest tylko gra w obuwiu miękkim tzn. buty halowe.

2. Bezwzględnie zakazana jest gra w korkach plastikowych, metalowych, kolcach itp.

3. Drużyny zobowiązane są do posiadania koszulek w tym samym kolorze.

IX. SPRAWY ORGANIZACYJNE

1. Organizatorzy informują, że obiekt jest monitorowany i dodatkowo obserwowany przez osoby do tego wyznaczone.

2. Opiekunowie uczestników turnieju, którzy dopuszczą się zniszczenia mienia publicznego, zostaną postawieni przed faktem uregulowania płatności za wyrządzone szkody.

3. Opiekunowie uczestników wyrażają zgodę na publikację, pokazywanie i wykorzystywanie w celach promocyjnych w zależności od wyboru ich wizerunku, nazwisk, zdjęć z turnieju, w dowolnym formacie i we wszystkich mediach istniejących obecnie i w przyszłości na całym świecie.

4. Organizatorzy zapewniają podstawową pomoc medyczną.

5. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na obiekcie.

6. Wszelkie informacje dot. rozgrywek będą zamieszczane na stronie sport.cieszyn.pl oraz na facebook’u SportowyCieszyn.

7. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.