Zwycięstwo po grze w kratkę
30.11.2020
Sala sportowa al. Jana Łyska

W niedzielę 29.11.2020 r. drużyna seniorów  NACOMI Cieszyn gościła u siebie drużynę z Katowic, która jest bardzo młoda i jest to ich pierwszy sezon w 3 lidze. W składzie gości występowali także bardzo utalentowani zawodnicy, którzy również grają w 2 lidze w drużynie AWF Katowice i wychowanek STELA Cieszyn Oliwier Rak rocznik 2005.

Pierwsza kwarta niedzielnego meczu należała zdecydowanie do koszykarzy z Cieszyna, którzy nie dali gościom wielkiego pola manewru. Dobra obrona i 7 "trójek" gospodarzy dawały wynik 31:15. Druga kwarta już nie była taka optymistyczna jeżeli chodzi o grę cieszynian, którzy ostatecznie przegrali 18:21. Trzecia kwarta to znowu dobra i skuteczna gra naszych koszykarzy, którzy ponownie odskoczyli gościom i wygrali tą kwartę 23:12. Ostatnia część meczu to powtórka z rozrywki z drugiej kwarty, czyli proste błędy w ataku, złe podania, złe decyzje w pojedynkach 1x1. Dzięki temu goście wygrali tą kwartę 20:10. O grze zarówno jednej jak i drugiej drużyny można powiedzieć, że była w kratkę. W cieszyńskiej drużynie widać duży potencjał, który jeszcze w pełni się nie ujawnił.

Punktowali: Borus K. 6, Macura B. 2, Łośko Ł. 5, Szady B. 11, Hamdi Ben 2, Pietrzak J. 7, Bożomański M. 20, Malak D. 5, Żebrowski M. 8, Surzycki M. 16.

NACOMI Cieszyn - KKS Mickiewicz UKS SP 27 Katowice 82:68 (31:15, 18:21, 23:12, 10:20)